Infostart.hu
eur:
352.24
usd:
308.27
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: BKK

Karácsony Gergely módosítást kért a hatósági benzinár szabályozásában

A főpolgármester levelet írt Orbán Viktor miniszterelnöknek pénteken, amelyben azt kéri, hogy az autóbuszokra is vonatkozzon a 480 forintos hatósági benzinár.

Karácsony Gergely pénteki Facebook-posztjában azt írta: miközben mindenkinek az lenne az érdeke, hogy minél többen használják a közösségi közlekedést, a kormány tovább bünteti az ágazatot. Hiába fizetik a közösségi közlekedést használók az Európai Unió legmagasabb áfáját az állami költségvetésbe, mostantól a megemelt üzemanyagárat is fizetniük kell - fogalmazott a főpolgármester.

"Az üzemanyag árának elszállása a rekorder 27 százalékos adókulcs mellett az állami bevételeket növeli, közben pedig óriási terhet ró a helyi önkormányzatra, amelynek tankolnia kell a buszokat. Ráadásul a szolidaritási hozzájárulás megemelésével és a helyi iparűzési adó egy részének kompenzáció nélküli elvonásával a Fidesz-kormány eddig is büntette a Főváros Önkormányzatot" - olvasható a bejegyzésben.

A főpolgármester szerint "itt az idő és alkalom, hogy valamit visszaadjanak!"

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×