Infostart.hu
eur:
355.53
usd:
313.63
bux:
139521.54
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Pixabay

Tankolási limitet vezetett be a Mol

Az ellátásbiztonság érdekében.

A Mol 100 literes tankolási limitet vezetett be szerdától - közölte a társaság. A Mol nagynyomású kútoszlopain, amelyeket elsősorban kamionok, buszok és mezőgazdasági gépek használnak, továbbra is limit nélkül tölthetik fel járműveiket azok az ügyfelek, akik Mol üzemanyagkártyával rendelkeznek. Abban az esetben, ha nem járműbe, hanem valamilyen tartályba tankol a Mol kártyás ügyfél, akkor a nagynyomású oszlopon 500 liter a megengedett limit.

A közlemény szerint a döntésük elsődleges oka, hogy minden magyarországi ügyfelüknek elég üzemanyagot tudjanak kínálni, még a tavasszal megkezdődő mezőgazdasági munkálatok idején is, amikor hagyományosan tovább nő a kereslet.

Az olajtársaság emlékeztetett, hogy a magyar kormány hétfőtől 480 forintban maximalizálta az üzemanyagok - a 95-ös motorbenzin és a normál gázolaj - bruttó nagykereskedelmi eladási árát a viszonteladók felé. A lépés miatt a Mol az aktuális árkörnyezetben, a péntektől érvényes nagykereskedelmi listaárhoz képest (benzin: literenként 501,8 forint, gázolaj: literenként 521 forint) jelenleg átlagosan 34,5 forinttal kevesebb bevételt könyvel el literenként.

Ez azonban a világpiaci helyzetnek és a dollár-forint árfolyam változásának megfelelően változhat, a Brent olaj ára ugyanis folyamatosan emelkedik, 2014 óta először átlépte a 100 dolláros hordónkénti árat a napokban, és a forint is jelentősen gyengült a dollárhoz képest. Mindez a nagykereskedelmi árakra is hatással van.

A Mol hangsúlyozta, hogy ügyfeleinek, beleértve a lakossági fogyasztókat is, továbbra is zavartalanul biztosítják mind a 95-ös oktánszámú benzin, mind a dízel piaci ellátását.

Címlapról ajánljuk
Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

A hazai zöldség-gyümölcs mintegy 70 százaléka az áruházláncokon keresztül kerül a fogyasztóhoz –ez a szektor fehér és legális –, míg 30 százalék forog más csatornákon annak pedig akár fele is lehet a fekete kereskedelem. Ezen kívül még újabb 10-20 százalék illegális kereskedelmet nem láthat a statisztika – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×