Infostart.hu
eur:
354.01
usd:
310.85
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
Fürjes Balázs, Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár a Nyugati pályaudvaron tartott sajtótájékoztatón 2020. május 5-én. Május 8-án megkezdődik a pályaudvar felújítása, a hét hónapig tartó munkálatok alatt az utascsarnok zárva tart. A fejlesztés részeként több mint 8200 négyzetméteren rekonstruálják a tetőszerkezetet, megújul a vágánycsarnokban található felsővezeték-hálózat és az utastájékoztatási rendszert is modernizálják.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Választási ígéretet tett a Fidesz: nem lesz buszpályaudvar a Mészáros utcában

A XII. és az I. kerület fideszes országgyűlési képviselőjelöltje civilekkel járta be kedden a területet.

"A budaiakkal együtt" tervezi Fürjes Balázs megakadályozni, hogy az I. kerületi Mészáros utcában - a Déli pályaudvar és a budai vasúti alagút közötti vasúti terület peremén - buszpályaudvar létesüljön, a tervezést korábban az I. kerületi önkormányzat kezdte meg már az új, ellenzéki vezetés alatt.

A Budapest-fejlesztési államtitkár szerdai Facebook-posztjában kitér rá, hogy kedden az I. kerület fideszes képviselőjelöltjével, Böröcz Lászlóval együtt a területre látogatott a Naphegyért civil szervezet képviselőivel, ott egyeztettek.

"Budavár baloldali városvezetése az itt élők megkérdezése nélkül fogott neki egy hatalmas, több mint félszáz autóbuszt befogadó buszparkoló tervezésének. A környéken élő budai polgárok azonnal és világosan megüzenték: nem kérnek a baloldali városvezetés rossz ötletéből!" - olvasható a posztban.

Fürjes Balázs azt ígérte, a MÁV-hoz tartozó területen megválasztásuk esetén - ugyanis ő a hegyvidéki képviselőjelöltje a nagyobbik kormánypártnak április 3-án - az érintett állami cégek és a MÁV-Volán csoport felé is eljárva megakadályozzák a több tucat busz várakoztatására tervezett buszparkoló építését.

Fürjes Balázs szerint a kerület azt tervezi, hogy a Mészáros utcába költözteti a Vérmezőn szélén álló és a Várba érkező turistákat szállító buszokat, jelentős környezeti és forgalmi terhelést okozva.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
A végére ismét elromlott a hangulat az amerikai tőzsdéken

A végére ismét elromlott a hangulat az amerikai tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken pénteken jelentős esés bontakozott ki, élén a dél-koreai és japán részvénypiaccal, a befektetők profitot realizáltak a hét korábbi, mesterséges intelligenciával kapcsolatos technológiai ralija után. A hangulatot rontotta, hogy az Apple áremelést jelentett be a memóriachipek drágulása miatt, ami ismét felerősítette azokat az aggodalmakat, hogy az AI-fejlesztések növekvő költségei visszafoghatják a technológiai szektor növekedését és nyereségességét. Ennek hatására a technológiai részvények világszerte nyomás alá kerültek. A kereskedés második felére ugyan sikerült visszanyerniük a lendületet az amerikai részvényeknek, de az utolsó órában el is veszítették.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×