Infostart.hu
eur:
352.24
usd:
308.27
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina
Vlagyimir Putyin orosz elnök (b) és Orbán Viktor miniszterelnök a tárgyalásukat követően tartott sajtótájékoztatón a Karmelita kolostorban 2019. október 30-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Februárban találkozik Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin, mérföldkövek előtt a kapcsolatok

Minden idők legeredményesebb éve volt az idei a magyar-orosz együttműködés szempontjából - írta közösségi oldalán a külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön.

Szijjártó Péter Moszkvából közzétett posztjában azt írta: ez pedig jó alap ahhoz, hogy jövőre újabb fontos eredményeket érjünk el.

Orbán Viktor miniszterelnök február elején találkozik majd Vlagyimir Putyin elnökkel - jelentette be, hozzátéve, hogy az előkészítés már zajlik.

Arról is írt: szeretnék, "ha 2022-ben is lenne néhány mérföldkő a kapcsolatainkban". Ezek közé sorolta, hogy a létesítési fázisba léptetik a Paksi Atomerőmű projektjét, a Nemzeti Oltóanyaggyár készen fog állni a Szputnyik V gyártására, folytatják az űrtechnológiai együttműködést, növelik a záhonyi térség szerepét a kelet-nyugat irányú vasúti forgalomban és újabb magyar élelmiszeripari termékek exportját indítják meg az orosz piacra.

Az már ismert volt, hogy a találkozóra Oroszorszában kerül sor - ezt Orbán Viktor jelentette be a múlt heti Kormányinfón.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×