eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Müller Cecília országos tisztifőorvos beszédet mond az Idősek Tanácsának ülésén a Karmelita kolostorban 2020. november 2-án. Müller Cecília úgy fogalmazott, hogy gőzerővel fejlesztik a magyar védőoltást, és jól állnak.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Törvény születhet arról, hogy ki nem titkolhatja el koronavírus-védettségét

Az Infostart kérdésére válaszolva Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a Kormányinfón jelezte, szabályozni szeretnék a kérdést. Az egészségügyi dolgozók és a pedagógusok készülhetnek, az adatvédelmi hatóság munkához látott.

A legutóbbi Kormányinfón Gulyás Gergely megfontolandónak nevezte, hogy az óvodások, iskolások, illetve szüleik tudhassák, pedagógusaik be vannak-e oltva, valamint azt, hogy orvos-beteg találkozás alkalmával is információt lehessen kapni arról, hogy az adott orvos oltott-e a koronavírus ellen, hisz ez – mint fogalmazott – "jogos igény".

Az Infostart ezért az e heti Kormányinfón tudakolta, történt-e már ebben érdemi előrelépés.

"Annyi előrelépés történt, hogy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósággal (NAIH), annak elnökével, Péterfalvi Attilával megtörtént a kapcsolatfelvétel, vele fogunk egyeztetni;

amilyen formában az adatvédelemért felelős hatóság is elfogadhatónak tartja, szeretnénk ilyen szabályozást elfogadni"

– árulta el a Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Ez tehát azt jelenti, hogy várhatóan törvény születik arról, hogy koronavírus-védtelenségét óvoda- vagy iskolai pedagógus adatvédelmi okokból nem titkolhatja el, illetve ha egy pácienst egészségügyi ellátás igénybe vétele során érdekel, hogy az őt kezelő egészségügyi személyzet rendelkezik a koronavírussal szembeni védettséggel, információt kell, hogy kapjon.

A kérdésben a NAIH egyelőre nem nyilvánult meg.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×