eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Csoportkép készül az Európai Néppárt (EPP)kétnapos tisztújító kongresszusán Zágrábban 2019. november 21-én. Az Európai Parlament legnagyobb frakciójának kongresszusán megválasztották a párt új tíztagú elnökségét, és újraválasztották főtitkárnak a spanyol Antonio López-Istúrizt, valamint a néppárt eddigi kincstárnokát, a német Christian Schmidtet.
Nyitókép: MTI/EPA/Antonio Bat

Feledy Botond: nehéz lesz új EP-frakciót alapítania a Fidesznek

Feledy Botond szerint két európai parlamenti frakció jön szóba, ahova beléphet az Európai Néppártból kiváló magyar kormánypárt.

Az Európai Néppárt európai parlamenti frakciója után a pártcsaládból is kilépett a Fidesz. Az InfoRádiónak nyilatkozó külpolitikai elemző szerint csak lengyel és olasz együttműködéssel az EP-ben a magyar kormányzópárt nem tud új képviselőcsoportot létrehozni.

Feledy Botond elmondta, hogy „legalább 25 képviselőnek legalább hét tagállamból kell ahhoz benyújtani frakciólapítási igényt, hogy azt az Európai Parlament engedélyezze”. Hozzátette, korábban alacsonyabb volt a küszöb.

Ha már meglévő frakcióba lépne be a magyar kormánypárt, akkor kettő jön szóba. Az egyik az Európai Konzervatívok csoportja, itt korábban a britek voltak a meghatározók, most a lengyelek. A másik az Identitás csoport, ebben több nyugat-európai ország jobboldali pártja is helyet kap.

A külpolitikai szakértő kizártnak tartja, hogy a Fidesznek megmaradna az eddigi politikai mozgástere és befolyása.

Eddig a Fidesz az EP legnagyobb frakciójához tartozott – mondta Feledy Botond –, rengeteg anyagi forrástól elesik, a delegációk és a képviselők is kevesebb pénzhez férhetnek hozzá mostantól, de az információáramlás sem lesz olyan, mint eddig, számos információs csatorna bezárul ezzel a párt és a magyar miniszterelnök előtt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×