eur:
392.23
usd:
362.28
bux:
72071.44
2024. július 5. péntek Emese, Sarolta
Snell György segédpüspök, protonotárius, kanonok, püspöki helynök megszenteli Árpád-házi Szent Margit szobrát, amelyet szentté avatásának 75. évfordulója alkalmából állítottak fel a margitszigeti domonkos rendi apácakolostor romjainál 2018. november 22-én. A szobrot Bakos Ildikó szobrászművész készítette.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Koronavírusban meghalt Snell György püspök, a bazilika plébánosa

Az Esztergom-Budapesti egyházmegye segédpüspöke 71 éves volt.

A Vasárnap.hu információi szerint elhunyt Snell György esztergom-budapesti segédpüspök, a Szent István-bazilika plébánosa. 71 éves volt. A hírt a Magyar Kurír katolikus hírügynökségi portál is megerősítette.

Snell Györgynél a napokban állapítottak meg koronavírus-fertőzést - közölte Tóth János Csaba, a főegyházmegye sajtóreferense.

A katolikus papot 1972. április 3-án szentelték fel. A Váci egyházmegyében szolgált, először káplánként 1975-ig Kiskunlacháza–Peregen, majd 1987-ig Budapest–Rákoskeresztúron, majd 1988-tól plébánosként ugyanott. Emellett 2004–2006 között Budapest–Rákosliget plébánosa, 2000–2003 között a Rákosi Esperesi Kerület helyettes esperese, majd 2005-ig esperese volt. 1999-ben címzetes apáti kinevezést kapott, 2009-től mesterkanonok.

2003-tól 2014-ig az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Katolikus Iskolai Főhatósága igazgatója volt, 2014. december 6-án szentelték püspökké.

2008. augusztus 1-je óta volt a budapesti Szent István-bazilika plébánosa.

A főpap lelki üdvéért péntek reggel fél órán keresztül szólt a Szent István-bazilika valamennyi harangja és húsz percen keresztül az esztergomi bazilika prímásharangja.

Snell György temetésének időpontjáról a főegyházmegye később tájékoztat.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Szigorúbb szabályok jönnek a fenntarthatóság és az emberi jogok területén

Szigorúbb szabályok jönnek a fenntarthatóság és az emberi jogok területén

Megjelent a fenntarthatósággal kapcsolatos vállalati átvilágításról szóló európai uniós irányelv, azaz a Corporate Sustainability Due Diligence Directive (CSDDD), amelyet két éven belül kötelesek átültetni saját nemzeti jogszabályaikba a tagállamok. A vállalatok feladatai közé fog tartozni az emberi jogi és környezetvédelmi káros hatások kezelése, panaszkezelési rendszer működtetése, valamint az éghajlatváltozás mérséklésére irányuló átállási terv készítése is. A kötelezettségeken túl a szabályozás lehetőségeket is teremthet a beszállítói lánc tudatos átvilágítása és indukált fejlesztések biztosítása révén. Az átvilágított kkv-k pedig akár célzott támogatásban is részesülhetnek, hogy biztosítsák a vállalati elvárásoknak való megfelelést - áll a KPMG közleményében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×