Infostart.hu
eur:
355.37
usd:
311.92
bux:
138464.1
2026. június 23. kedd Zoltán
Koronavírus-tesztek az asztalon a Bioscientia Healthcare nevű vállalat laboratóriumában, a németországi Ingelheimban 2020. április 23-án. A laboratóriumban naponta 3500 minta elemzését végzik el.
Nyitókép: MTI/EPA/Ronald Wittek

Megszólalt a doktornő, aki felfedezte az első koronavírusos iránit

Barátnőjével együtt azonnal izolálták és megkezdődött a kontaktkutatás. Palkó Judit szerint a magyarok nagyon fegyelmezettek voltak eddig.

Palkó Judit volt az a - külföldi egyetemistákkal foglalkozó - háziorvos, aki elsőként gyanút fogott a tél végén, hogy az iráni egyetemisták esetleg koronavírus-fertőzöttek. Vele készített interjút a Bors.

A Semmelweis Egyetem a közelmúltban díjazott munkatársa elmondta,

a hallgató elhúzódó köhögésre panaszkodott, emellett hőemelkedése volt, és február 22-én jött Magyarországra Iránból a barátnőjével együtt,

mindkettejüknél kimutatták a koronavírust később - elsőkként az országban, miután a doktornő Szlávik Jánossal, a Dél-pesti Kórház infektológus főorvosával konzultált. Ezt követően teljesen elszigetelték a párt, és megkezdődött a kontaktkutatás is.

A jelenre rátérve azt mondta, a maszkviselés fontos társadalmi együttélési szabály, ugyanígy a távolságtartás és a kézhigiénia, a táskában kézfertőtlenítő tartása.

Ezek a kulcsai annak, hogy Magyarországon a járvány nem "robbant be", illetve hogy az intézkedések idejében megtörténtek, "de mivel új vírusról van szó,

okozhat még meglepetéseket"

- mondta még, megerősítve, hogy a magyar lakosság nagyon fegyelmezett.

Lacza Zsombor, a "plazmás" eljárás gazdája, a Testnevelési Egyetem tudományos rektorhelyettese egyetért abban, hogy nagyon kevés biztosat tudni a járvány második hullámáról, a plazmaterápia viszont eléggé jó megoldásnak látszik. Az idejekorán történő cselekvés és gyógyítás szerinte is kulcsfontosságú. Illetve hogy legyen elég plazmadonor.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály. Cikkünk frissül.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×