eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Mit kell tenni, ha rossz jegyeket hoz haza a gyerek?

Mit kell tenni, ha rossz jegyeket hoz haza a gyerek?

Az iskolai félévi bizonyítványosztás sok családban jár feszültséggel, különösen, ha az érdemjegyek nem éppen a legjobbak. Mi ilyenkor a helyes szülői magatartás? – erről beszélt Balázs Nelli klinikai szakpszichológus az InfoRádió Katedra című magazinműsorában.

A konfliktus elkerüléséhez elkerülhetetlen a gyermek, a szülő és a tanár közötti jó kommunikáció, és érdemes kideríteni, megbeszélni, hol csúszott el a dolog – mondta a szakpszichológus. Ki kell deríteni, hogy mi az oka a rossz eredményeknek: nem motivált, túl nehezek a feladatok, nem ért valamit, feledékeny vagy szorong az iskolában, esetleg valamilyen képességzavara van, ami eddig nem derült ki?

A szülőnek nyitottnak kell lenni a problémák felé, így a gyermek is könnyebben megnyílhat. Elsajátíttathatunk vele különböző tanulási technikákat, de figyelni kell arra is, hogy maradjon játékideje, rendszeresen mozogjon a szabad levegőn. Ne csak egyik magánórából a másikba szaladjon – hangsúlyozta Balázs Nelli.

A témával bővebben is foglalkozik oktatási magazinunk, a Katedra keddi adása.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Az „arab tavaszt” követően az arab világ demokratizálódásának nagy reménysége volt az észak-afrikai, csaknem 12 milliós ország, Tunézia, ahol a 2010-es évek közepén rövid időre valóban létre tudott jönni egyfajta – igaz, ingatag – plurális demokrácia. Az igazi népképviseleti hagyományok hiánya és a megoldhatatlannak tűnő gazdasági problémák azonban kikezdték a rendszert, és 2019-ben nagy erővel tört be egy addig a politikán kívüli szereplő, Kaisz Szaíd. Az új elnök rövid időn belül belekezdett a jogállami vívmányok leépítésébe, és mostanra autoriter hatalmat épített ki. Vasárnap elnökválasztást tartanak Tunéziában, ahol Szaíd és egy áljelölt mellett egyetlen valódi kihívó indul, akit azonban pár héttel a voksolás előtt börtönbe vetettek. Nagyon úgy tűnik ezért, hogy a választás csak színjáték lesz, melynek célja Szaíd tekintélyuralmi rendszerének népi legitimálása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×