Infostart.hu
eur:
397.15
usd:
337.99
bux:
101371.24
2025. július 24. csütörtök Kincső, Kinga
Kiderült, van-e közszereplő gyanúsítottja az Alstom-ügynek

Kiderült, van-e közszereplő gyanúsítottja az Alstom-ügynek

Szakértők vizsgálódnak, valamint jogsegélyekre várnak a Gyurcsány-kormány Alstom-féle metróbeszerzése kapcsán indult nyomozásban. A nyomozó ügyészek három gyanúsítottat találtak eddig, egy lehetséges gyanúsítottat továbbra is köröznek. Közszereplő egyelőre nem érintett az ügyben.

Egy sor igazságügyi szakértői vélemény készült az Alstom-ügyben folyó nyomozás részeként – írja a Magyar Idők. A lap értesülései szerint könyvszakértői vélemény mellett pénzpiaci, költségvetési, adó-, könyvelői, igazságügyi és informatikai szakvélemény is készül a perrendszerű bizonyítás érdekében.

2016 szeptembere óta tart a nyomozás a 2-es és a 4-es metróvonal, illetve a 2006-ban beszerzett francia Alstom metrókocsik ügyében. Egy Medgyessy Péter volt szocialista kormányfőhöz köthető cég a metrókocsi-szerződés aláírása után nem sokkal mintegy 180 millió forintnak megfelelő eurót kapott tanácsadás címén az Alstomtól. Az eddigi információk szerint az összegből mintegy 70 millió forint később a politikus feleségének a számlájára került. Az ügyben Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter tett feljelentést a Legfőbb Ügyészségen – emlékeztet a napilap.

Előzőleg az Európai Csalás Elleni Hivatal megállapította, hogy a 4-es metró építésekor kiemelkedő súlyú szabálytalanságokat és hibákat követtek el. A vizsgálat szerint a projekthez kötődő szabálytalanságok becsült pénzügyi összhatása mintegy 167 milliárd forint. Costopulos Orestistől, a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) helyettes szóvivője azt mondta: az Alstom-ügyben eddig három személyt hallgattak ki gyanúsítottként, bűnsegédként, valamint gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozója által kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés bűntette miatt. A gyanúsítottak egyike sem közszereplő, egy lehetséges gyanúsítottat – Terner Gézát – pedig köröznek.

Utóbbi személy állítólag Izraelben bujkál, kiadatása reménytelennek tűnik. A KNYF a tényállás felderítése érdekében külföldi – francia és brit – hatóságokhoz fordult jogsegélykérelemben. A nyomozó ügyészek április 3-ig nyomozhatnak; a nyomozás határidejét eddig háromszor hosszabbították meg.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Prága magyarázkodik: ezért marad ki a gázai rendezést sürgető nyilatkozatból

Csehország nem csatlakozott ahhoz a nemzetközi felhíváshoz, amely a háború azonnali lezárását sürgeti a gázai övezetben. A nyilatkozatot eredetileg huszonöt ország és az Európai Bizottság adta ki, és elítéli a civil lakosság elleni embertelen gyilkolást, valamint az izraeli oldal által akadályozott humanitárius segélyezést. Bár a dokumentumhoz azóta további országok, köztük Szlovákia is csatlakoztak, Csehország távolmaradását több bírálat is érte, legfőképpen odahaza, az ország vezetői között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.25. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Villámgyorsan lepörgött a béketárgyalás, meghátrált Zelenszkij a tüntetések után - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Villámgyorsan lepörgött a béketárgyalás, meghátrált Zelenszkij a tüntetések után - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Rekordgyorsan, mindössze 40 percnyni egyeztetés után véget ért tegnap Isztambulban a béketárgyalások következő köre Oroszország és Ukrajna közt - áttörést nem sikerült elérni. Ukrajnában majdnem minden nagyobb városban tüntetések dúlnak az ukrán korrupcióellenes hivatalok függetlenségének megszüntetése miatt, Zelenszkij elnök tegnap törvényjavaslatot nyújtott be, mellyel szavatolná az intézmények függetlenségét. A fronton katlan kezd kialakulni Kosztyantynivka és Pokrovszk-Mirhorad körül, a Szumi offenzíva viszont lassul. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×