Infostart.hu
eur:
354.19
usd:
311.3
bux:
139618.53
2026. június 26. péntek János, Pál

Szabálysértési eljárás indulhat a debreceni gárdaruhásokkal szemben

Szabálysértési eljárást kezdeményez a rendőrség azok ellen, akik a - jogerősen feloszlatott - Magyar Gárda formaruháját viselték csütörtökön Debrecenben, a Jobbik megemlékezésén - tájékoztatta az MTI-t Uzonyi Attila rendőr alezredes, debreceni rendőrkapitány pénteken közleményben.

A Jobbik csütörtök este Debrecen főterén tartotta október 23-ai megemlékezését, amelyen egyenruhában részt vettek a magukat Új Magyar Gárdának nevező szervezet tagjai is.

A rendezvény befejezése után rendőrök igazoltatták az egyenruhásokat, miközben a téren lévők indulatosan szidalmazták, hazaárulózták a sorfalat álló és az igazoltató rendőröket.

Komolyabb dulakodás egy ízben alakult ki, amikor a rendőrök kiemeltek az egyenruhások közül egy embert.

Uzonyi Attila rendőrkapitány közlése szerint "a feloszlatott társadalmi szervezet tevékenységében való részvétel" szabálysértésének elkövetése miatt kezdeményeztek eljárást az igazoltatottakkal szemben; az ügy iratait a következő munkanapon juttatják el a Debreceni Városi Bírósághoz.

Uzonyi Attila jelezte azt is, hogy "egyesülési joggal visszaélés vétség" megalapozott gyanúja miatt nyomozást rendeltek el azokkal kapcsolatban, akik a csütörtöki rendezvényen, illetve azt megelőzően szórólapokon és internetes oldalakon a jogerősen feloszlatott Magyar Gárda vezetőiként nevesítették magukat.

A debreceni rendőrkapitány tájékoztatása szerint egy gárdaformaruhát viselő embert, aki akadályozta az igazoltatást, a rendezvény helyszínétől távolabb vittek, hogy az intézkedéseket biztonságosan és akadálymentesen tudják végrehajtani.

A férfit nem állították elő, a rendezvény helyszínétől körülbelül harminc méterre elengedték. Vele szemben jogszerű rendőri intézkedéssel szembeni engedetlenség miatt indítottak szabálysértési eljárást - közölte Debrecen rendőrkapitánya.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Visszaverik a tagállamok az Európai Bizottság nagy tervét, egyetlen állam fenyegetése dönti el az áramvitát

Visszaverik a tagállamok az Európai Bizottság nagy tervét, egyetlen állam fenyegetése dönti el az áramvitát

Lesöpörnék az EU energiaügyi miniszterei az Európai Bizottság javaslatait egy központosítottabbá tett villamosenergia-hálózati tervnél. A tagállamok a nemzeti hatáskörök megőrzése mellett érvelnek, és korlátoznák a határokon átnyúló projektek finanszírozási lehetőségeit. Svédország lépett fel a leghatározottabban, és jelentős engedményt is ért el: a több ajánlattételi övezettel rendelkező országok nem kötelezhetők arra, hogy belföldi szűkkeresztmetszet-bevételeiket határokon átnyúló beruházásokra fordítsák. Dan Jørgensen energiaügyi biztos ennek ellenére üdvözölte, hogy Brüsszel a jövőben valamelyest nagyobb szerepet kaphat a hálózattervezésben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×