Infostart.hu
eur:
356.32
usd:
314.2
bux:
139128.06
2026. június 24. szerda Iván

Sólyom László a Bükkben

A Bükki Nemzeti Parkba látogatott Sólyom László köztársasági elnök, aki ezzel 2007. januárban kezdődött, Értékőrző tájak és emberek Magyarországon elnevezésű országjáró sorozatának nyolcadik állomására érkezett.

A látogatás első napján, pénteken a köztársasági elnök mintegy kétórás gyalogtúrán vett részt a Bükk-fennsíkon. Több órás séta keretében a tájegység különlegességeivel ismerkedett.

Ma Sólyom László Felsőtárkányban részt vesz a nemzeti park bemutatkozásán, majd Odorváron, a térség erdőgazdálkodásáról és madárvédelmi programjáról tájékozódik. Sólyom László találkozik a térség polgármestereivel, majd a Thummerer Pincészetben neves egri borászok tájékoztatják a borvidék problémáiról.

A köztársasági elnök Tarnabodon találkozik a befogadófalu-program létrehozóival. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat ezen a településen foglalkoztatási és hajléktalanokat befogadó programot hozott létre. Az államfő a visontai Mátrai Erőműben megismerkedik az üzem korszerű kéntelenítő rendszerével, és bemutatják neki a külszíni bányászat utáni rekultiváció módszereit is. A látogatás utolsó napján Sólyom László a nemzeti park nógrádi területén, Ipolytarnócon ellátogat a Bükkábrányban feltárt, közel nyolcmillió éves ősfák maradványaihoz.

Az államfő a túra végén részt vesz a Regionális határ menti együttműködések elnevezésű találkozón, ahol a többi közt szó lesz az Ipoly-hidak építéséről, a határ menti vasútfejlesztésekről, valamint a Szlovákiát és Magyarországot egyaránt érintő közös természetvédelmi vállalkozás, a Novohrad-Nógrad Geopark létrehozásáról.

Sólyom László országjáró sorozatának első állomásaként még 2007 januárjában a Körös-Maros Nemzeti Parkba látogatott, a mostani túra a sorozat nyolcadik állomása.

Hanganyag: Szabó Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×