Infostart.hu
eur:
355.57
usd:
312.41
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán

A támadó kivárta, ameddig vége a Loki-meccsnek

A térfigyelő kamerák felvételeinek elemzése alapján keresi a rendőrség azt az elkövetőt, aki ma hajnalban Molotov-koktélt dobott a szlovák nagykövetség budapesti épületére.

Feltehetően egy ember, kivárva, amíg a Debrecen-Levszki Szófia meccs szurkolói távoznak a Puskás Stadionból, és 23 óra 40 perckor lejár a szlovák nagykövetséget őrző rendőrök szolgálati ideje, két Molotov-koktéllal dobta meg a Stefánia úti épületet - tájékoztatta a sajtó képviselőit Bodnár Zsolt, a budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese. Az égésgyorsítóval töltött üvegek nem gyulladtak meg, így anyagi kár nem keletkezett. A rendőrség közveszély-okozás kísérlete ügyében nyomoz.

A dandártábornok elmondta, hogy egyelőre a szemtanúkat keresik, illetve a nagykövetség épületére helyezett kamerák felvételeit elemzik. Hozzátette: az esti meccsre nagy tömeg érkezett, ami megnehezíti a felvételek átnézésével megbízott nyomozók munkáját.

Újságírói kérdésre válaszolva Bodnár Zsolt elmondta: nem gondolja, hogy egy szurkoló követte volna el a cselekményt, mert - ahogy fogalmazott - "addigra a terület kiürült." Hozzátette: valószínűtlennek tartja azt is, hogy a korábban pártszékházakra, politikusok otthonaira Molotov-koktéllal támadók között kellene keresni az elkövetőt.

A szlovák külügyminisztérium - mint közleményben írja - "nagy aggodalommal figyeli az incidenst, és azt egyidejűleg egyedülálló bűnügyi esetnek tekinti." Bajnai Gordon kormányfő az épület védelmének megerősítését kérte a rendőrségtől.

A Magyar Külügyminisztérium szerint a támadás súlyosan árt Magyarország megítélésének és tovább nehezíti a két ország közötti vitás ügyek rendezését. Hasonló véleményen van Szili Katalin házelnök, Mesterházy Attila, szocialista frakcióvezető vagy Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottsága fideszes elnöke is. Szerintük ez az eset súlyos kárt okoz a felvidéki magyarság számára, hozzájárul Magyarország nemzetközi tekintélyének csorbításához, és azok malmára hajtja a vizet, akik a két ország közti feszültség fenntartásában érdekeltek.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

Az érintett szereplők inkább tűzszüneti állapotnak tekintik a mostani helyzetet, amely elvezethet akár a békéhez is, de ennek még nagyon sok feltétele van – értékelte az amerikai–iráni keretegyezmény aláírását az InfoRádió Aréna című műsorában a Közel-Kelet-szakértő. Úgy véli, Teherán nem fog megijedni Donald Trump fenyegetőzéseitől és szerinte nem segíti a tárgyalásokat, hogy az amerikai elnök erősen félreérthető kijelentéseket tesz.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×