Infostart.hu
eur:
354.14
usd:
310.33
bux:
137975.62
2026. június 23. kedd Zoltán

A Fidesz a sukorói beruházás felfüggesztését kéri

A King`s City néven ismertté vált sukorói beruházás felfüggesztését kéri a Fidesz a pénzügyminisztertől. Budai Gyula hangsúlyozta: több eljárás is folyik az ügyben érintett üzletemberek ellen. Az ellenzéki politikus szerint a kormány egy olyan csalónak akarja "átjátszani" a Velencei-tó környékén lévő állami földeket, aki még a magyar hatóságokat is megtévesztette.

Budai Gyula budapesti sajtótájékoztatóján arra hívta fel a figyelmet: a sukorói beruházáshoz kapcsolódó koncessziós pályázatot annak ellenére hirdette eredményesnek a kormányzat, hogy több szabálytalanság is felmerült, és a külföldi befektetővel szemben vádiratot nyújtott be az ügyészség.

Az ellenzéki politikus, aki egyben a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet ellenőrző bizottságának is a tagja, azt közölte, levelet írt Oszkó Péter pénzügyminiszternek. Ebben a szaktárca vezetőjét arról tájékoztatta, hogy Joáv Blum izraeli befektető olyan földekről kötött csereszerződést az állammal, amelyeknek a csere időpontjában nem is volt tulajdonosa.

A Fejér Megyei Főügyészség augusztus 6-án vádiratot nyújtott be a bíróságra közokirat-hamisítás bűntette miatt - emlékeztetett.

Úgy fogalmazott, egyértelműen ki lehet jelenteni, hogy a pénzügyminiszter és a Bajnai-kormány a sukorói állami földeket egy olyan csalónak akarja átjátszani, aki még a magyar hatóságokat is megtévesztette.

Azt kérte a pénzügyminisztertől, hozzák nyilvánosságra a szaktárcának a földcserével összefüggő vizsgálati jelentését, amely mindent rendben talált.

A csere jogügylet "legalapvetőbb feltételei hiányoznak a szerződés érvényességéhez", továbbá a szerződésben rögzített értékek sem fedik a valóságot. Jelentős értékaránytalanság van a szerződésben meghatározott földterületek között, ezért a csereszerződés jó erkölcsbe ütközőnek tekinthető, vagyis semmis - mondta.

Hozzátette: a kormány kiemelt beruházásként egy olyan izraeli befektetőt kíván kétmilliárd forint állami pénzzel támogatni, aki valótlan adatokat szolgáltat a cseréhez, továbbá büntetőeljárás alatt áll.

Budai Gyula szerint egy "csalássorozatról" lehet beszélni az ügyben, melynek eredményeként egyebek mellett a Központi Nyomozó Főügyészség nyomozást folytat hűtlen kezelés miatt. Jelezte: a gyanú szerint a cserében szereplő sukorói, illetve Pest megyei földterületek közötti óriási értékaránytalanság van.

A Bajnai-kormány és a pénzügyminiszter azzal a döntésükkel, hogy az említett közérdekű információk ellenére eredményt hirdettek a sukorói kaszinó-tender vonatkozásában, figyelmen kívül hagyták a legitim magyar hatóságok döntéseit, ezzel pedig "lényegében a törvények fölé helyezték magukat" - közölte.

Az MTI információja szerint a Velencei-tó északi partján, Sukoró külterületén lévő, 70 hektáros ingatlanhoz úgy jutott hozzá egy magyar-izraeli állampolgár, hogy felajánlotta cserére a magyar államnak a Pest megyében található, 183 hektáros gyümölcsöseit.

Az M7-es autópálya és a Velencei-tó közötti területen a hírek szerint King's City néven gigantikus idegenforgalmi létesítményt - szállodákat, éttermeket, kaszinót, szórakoztatóközpontot - építene egy külföldi üzletemberekből álló befektetői csoport.

Az elképzelés ellen erőteljesen tiltakoznak civil szervezetek és környezetvédők, mivel szerintük ezzel tönkreteszik a környezetet, károsítják a tavat.

A tervezett beruházás ellen szombaton tiltakozó megmozdulást tartanak Pákozd-Mészeghegyen az Angelika Egyesület szervezésében.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Sorakoznak a jelek, hogy Belarusz is beléphet a konfliktusba – Ukrajnai háborús híreink kedden

Sorakoznak a jelek, hogy Belarusz is beléphet a konfliktusba – Ukrajnai háborús híreink kedden

Egyre több jele van annak, hogy Belarusz arra készül, hogy belépjen az ukrajnai háborúba Oroszország oldalán, egy 30 oldalas dokumentumban hívja fel a figyelmet erre a fehérorosz ellenzék. Az írás összesen nyolc olyan jelet sorol fel, amelyek a belépést valószínűsítik. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök korábban ultimátumot adott Belarusznak, hogy távolítsák el területükről az orosz dróntámadásokat segítő kommunikációs eszközeiket. A Kreml most azt mondta, Vlagyimir Putyin orosz és Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök hamarosan találkozik, hogy megvitassák az ultimátumot. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×