Infostart.hu
eur:
354.08
usd:
310.03
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán

Fidesz: 33 milliós végkielégítés Kőbányán

Kőbányai szocialista belháborúról és 33 millió forintos végkielégítésről számolt be sajtótájékoztatóján Révész Máriusz fideszes országgyűlési képviselő. Az ellenzéki politikus felszólította az önkormányzatot, hogy ezt az összeget fizesse vissza a X. kerületieknek.

Révész Máriusz kifejtette: a Kőbánya Gergely Kft. vezetőjével, a helyi szocialisták egyik tagjával annak idején Andó Sándor kötött menedzserszerződést, később azonban a munkaviszony megszüntetését is ő "erőltette". Andó Sándor jelenleg is a kőbányai MSZP választmányi elnöke, a BKV felügyelőbizottságának tagja és a fővárosi önkormányzat pénzügyi ellenőrző bizottságának alelnöke.

A fideszes képviselő ismertetése szerint 1998-ban Kőbányán felvetődött, hogy az önkormányzat ingyen vegyen át egy kerületi bányagödröt, amelyet szemétlerakóként használtak. Végül azonban az a döntés született, hogy nem veszik át, mert túl sokba kerülne a rekultiváció, amit nem fedezne a lerakott sittből befolyó pénz.

Négy évvel később, 2002-ben, amikor a terület már teljesen fel volt töltve, és "egy fillér bevételre sem lehetett számítani, megváltozott az MSZP-SZDSZ képviselőinek az álláspontja", és a kerület 150 millió forintért megvásárolta azt a kft.-t, amelybe időközben kiszervezték a területet - fogalmazott Révész Máriusz. A cég vezetője Vass Barnabás, a kőbányai szocialisták egyik tagja lett, akivel Andó Sándor kötött menedzseri megbízási szerződést.

A fideszes képviselő szerint azonban később megromlott az említettek között a viszony, és 2005 áprilisában azonnali hatállyal megszüntették Vass munkaviszonyát. Vass Barnabás két munkatársával együtt beperelte az önkormányzatot, és 230 millió forintot követeltek A kőbányai képviselő testület végül július 16-i ülésén egy bírósági döntést követően szembesült azzal, hogy 59 millió forintot kell biztosítania a Kőbánya Gergely Kft.-nek.

"Ebből 33 millió forint Vass Barnabáséknak kell kifizetniük, mint a felmondásuk után még hátralévő munkaviszonyukért járó bért. További 25,5 millió forint az ügyvédi sikerdíj, a fennmaradó rész pedig az illeték" - közölte.

Révész Máriusz felszólította Andó Sándort és a kőbányai szocialistákat, hogy azt a kárt, amit a menedzseri szerződéssel és a jogtalan felmondással okoztak, térítsék meg a kőbányai önkormányzatnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Elképzelhető, hogy a még mindig a reális piaci ár feletti, 6 milliárdos tévéközvetítési csomag azért szükséges, hogy anyagilag ne roppantsa meg azonnal a csökkentés a hazai fociklubokat – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, ha kivételesen csak egy évre szólna a közvetítési jogok odaítélése, azzal több milliárd forintot spórolhatna az állam, a kluboknak pedig biztosítanának átmeneti időt arra, hogy alkalmazkodjanak az új helyzethez, ami átgondoltabb, takarékosabb gazdálkodást követel.

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Terták Elemér: még egyszer az állami árszabályozásról

Terták Elemér: még egyszer az állami árszabályozásról

A magyar kormány által bevezetett kamatstop, üzemanyag-árstop és árrésstop megszüntetése világossá teszi: létezik egy kiszámíthatóságra és piaci versenyre épülő alternatív gazdaságpolitikai út. Az árkorlátozásokra valójában nem a globális válságok, hanem nagyrészt a kormányzat saját hibái – az inflációt szító pénzosztogatás, az elhibázott kamatpolitika és a választási szempontú beavatkozások – miatt volt szükség. A gazdaságtörténet Diocletianustól napjainkig bizonyítja, hogy az árkorlátozások csak tüneti kezelést nyújtanak, hosszabb távon pedig több kárt okoznak, mint hasznot. Elérkezett az idő, hogy a támogatások és korlátozások helyett a piaci teljesítmény határozza meg a boldogulást.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×