Infostart.hu
eur:
354.08
usd:
310.03
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán

Az egészségügy ellehetetlenülésétől tart Mikola István

A Fidesz szerint a 2010-es kilátások alapján működésképtelenek lesznek az egészségügyi intézmények. Mikola István a párt szakpolitikusa azután beszélt erről, hogy a kiszivárgott költségvetési irányszámok alapján jövőre mintegy 75 milliárd forinttal kap kevesebbet az ágazat.

Korábban a Magyar Kórházszövetség elnöke vélte úgy, hogy az év végére csődbe mehet az ágazat, ha a kormány nem biztosít újabb forrást, vagy nem pótolja vissza a legutóbb elvont 13 és fél milliárd forintot az intézmények fenntartására.

Varga Ferenc a Magyar Nemzetnek azt mondta: jövőre tovább csökken a fekvőbeteg-ellátó intézmények és a szakrendelők egy esetre jutó átlagos finanszírozása. A Népszabadság arról írt, hogy 2010-ben több mint 20 milliárd forinttal költene kevesebbet az egészségbiztosítási szolgáltatásokra a Pénzügyminisztérium, mint az idén.

Az egészségügyi tárca szerint Mikola István "légből kapott" újsághírek alapján tájékoztatott.

"Az Egészségügyi Minisztérium természetesen jó néven veszi Mikola Istvántól, a Fidesz egészségpolitikusától, hogy aggódik az egészségügyet érintő költségvetési számok miatt", de felhívják az ellenzéki képviselő figyelmét arra, hogy kizárólag a Pénzügyminisztérium számait tekintse hitelesnek a 2010-es költségvetéssel kapcsolatban - reagált a szaktárca az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Elképzelhető, hogy a még mindig a reális piaci ár feletti, 6 milliárdos tévéközvetítési csomag azért szükséges, hogy anyagilag ne roppantsa meg azonnal a csökkentés a hazai fociklubokat – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, ha kivételesen csak egy évre szólna a közvetítési jogok odaítélése, azzal több milliárd forintot spórolhatna az állam, a kluboknak pedig biztosítanának átmeneti időt arra, hogy alkalmazkodjanak az új helyzethez, ami átgondoltabb, takarékosabb gazdálkodást követel.

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Terták Elemér: még egyszer az állami árszabályozásról

Terták Elemér: még egyszer az állami árszabályozásról

A magyar kormány által bevezetett kamatstop, üzemanyag-árstop és árrésstop megszüntetése világossá teszi: létezik egy kiszámíthatóságra és piaci versenyre épülő alternatív gazdaságpolitikai út. Az árkorlátozásokra valójában nem a globális válságok, hanem nagyrészt a kormányzat saját hibái – az inflációt szító pénzosztogatás, az elhibázott kamatpolitika és a választási szempontú beavatkozások – miatt volt szükség. A gazdaságtörténet Diocletianustól napjainkig bizonyítja, hogy az árkorlátozások csak tüneti kezelést nyújtanak, hosszabb távon pedig több kárt okoznak, mint hasznot. Elérkezett az idő, hogy a támogatások és korlátozások helyett a piaci teljesítmény határozza meg a boldogulást.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×