Infostart.hu
eur:
354.08
usd:
310.03
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán

A tiltás ellenére sokan fürdenek a Dunában a Szigetnél

Az egyértelmű tiltás ellenére sokan fürdenek a Dunában a Sziget fesztivál résztvevői közül. Igaz a folyóban főleg külföldiek mártóznak meg, akik az MTI helyszíni tudósítójának azt mondták, hogy nem tudnak a korlátozásról, s Budapestet a vizek fővárosának ismerik.

Vető Viktória, a fesztivál sajtófőnöke az MTI kérdésére elmondta, hogy a Sziget biztonsági cégének alkalmazottai folyamatosan ellenőrzik a Duna partját, s figyelmeztetik a fesztiválozókat, hogy a rendezvény szabályzata szerint tilos fürdeni a folyóban.

A sajtófőnök szerint a fesztivál története során eddig csak egyszer fordult elő, hogy valaki a Dunába fulladt, erre már 15 éve nem volt példa.

"A közönség tudatában van a Duna veszélyeinek, így ezzel kapcsolatban nem szokott probléma lenni" - emelte ki Vető Viktória, hozzátéve, hogy a sziget körüli vizeket folyamatosan ellenőrzi a vízi rendőrség is.

Az MTI helyszíni tudósítója azt tapasztalta, hogy rendszeresen a folyóhoz járnak fürdeni a fiatalok: samponnal, tusfürdővel érkeznek és "tisztára" mossák magukat a folyóban; több fesztiválozó pedig borotválkozni jár a Duna-partra. Mások - főleg, akik a parton verték fel a sátrukat - természetesnek veszik, hogy megfürdenek a folyóban; a korlátozásról nem hallottak.

A fesztivál területén egyébként több helyen is háromnyelvű feliratok figyelmeztetik a résztvevőket, hogy a "Dunában fürdeni tilos".

Az ÁNTSZ azt MTI kérdésére azt közölte, hogy a Duna pesti szakaszán nem szabad fürdeni. A folyó vize szem- és fülgyulladást, illetve különféle bőrbetegségeket okozhat.

Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Elképzelhető, hogy a még mindig a reális piaci ár feletti, 6 milliárdos tévéközvetítési csomag azért szükséges, hogy anyagilag ne roppantsa meg azonnal a csökkentés a hazai fociklubokat – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, ha kivételesen csak egy évre szólna a közvetítési jogok odaítélése, azzal több milliárd forintot spórolhatna az állam, a kluboknak pedig biztosítanának átmeneti időt arra, hogy alkalmazkodjanak az új helyzethez, ami átgondoltabb, takarékosabb gazdálkodást követel.

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Terták Elemér: még egyszer az állami árszabályozásról

Terták Elemér: még egyszer az állami árszabályozásról

A magyar kormány által bevezetett kamatstop, üzemanyag-árstop és árrésstop megszüntetése világossá teszi: létezik egy kiszámíthatóságra és piaci versenyre épülő alternatív gazdaságpolitikai út. Az árkorlátozásokra valójában nem a globális válságok, hanem nagyrészt a kormányzat saját hibái – az inflációt szító pénzosztogatás, az elhibázott kamatpolitika és a választási szempontú beavatkozások – miatt volt szükség. A gazdaságtörténet Diocletianustól napjainkig bizonyítja, hogy az árkorlátozások csak tüneti kezelést nyújtanak, hosszabb távon pedig több kárt okoznak, mint hasznot. Elérkezett az idő, hogy a támogatások és korlátozások helyett a piaci teljesítmény határozza meg a boldogulást.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×