Infostart.hu
eur:
352.41
usd:
308.37
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Kormányzati segítséget kérnek a vasi árvízkárosultak

Kormányzati segítséget kérnek az árvíz miatt bajba jutott vas megyei termelők - írta a Vas Népe. A lap tájékoztatása szerint eddig 111 kárbejelentés érkezett a megyei mezőgazdasági szakigazgatási hivatalba.

A nyugat-dunántúli megyében több mint 8 ezer hektáron tette tönkre a termést az árvíz, ami közvetlenül a betakarítás előtt jött. A terület nagy részén kukorica, mintegy 1300 hektáron pedig őszi búza volt. A legnagyobb bajban azok a gazdaságok és őstermelők vannak, akik tejet is termelnek. A körmendi szövetkezet elnöke a lapnak elmondta: az idén minden liter tejen húsz forint veszteségük van. Az év első hét hónapjában emiatt 35 millió forint veszteségük volt, amit 20 millió forinttal súlyosbított az árvíz.

A lap szerint az agrártárca szakértői megígérték, hogy a jogi lehetőségeket szem előtt tartva megpróbálnak egyedi megoldásokat találni a kártalanítási ügyekben.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×