Infostart.hu
eur:
352.18
usd:
308.37
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina

Kik a "némák" a magyar parlamentben?

Ebben a kormányzati ciklusban az elmúlt fél évben hallgatott a legtöbb parlamenti képviselő a plenáris ülésen: 75-en egyáltalán nem szólaltak fel a parlamenti patkóban - derül ki az Országgyűlés honlapján található adatokból.

A "hallgatók" közül a legtöbben a kormánypárti frakcióban ülnek, köztük van Kiss Péter miniszter, Juhász Ferenc elnökségi tag, Molnár Gyula polgármester, Simon Gábor, a választmány elnöke, Vadai Ágnes államtitkár, Tóth Károly, a nemzetbiztonsági bizottság alelnöke és Suchman Tamás képviselő.

A Fidesz képviselői közül 23-an nem szólaltak fel a plenáris ülésen a tavaszi és a nyári rendkívüli ülésszakon, többek között ilyen volt Orbán Viktor pártelnök, Kövér László választmányi elnök, Rogán Antal polgármester és Deutsch Tamás képviselő.

Arányaiban az SZDSZ-frakcióból maradtak csendben a legkevesebben, a 19 képviselő közül hárman, Kuncze Gábor volt pártelnök, Molnár Lajos volt egészségügyi miniszter és Kovács Kálmán nem szólaltak fel.

A 15 független közül Csapody Miklós, Vas János, Tóth András, Császár Antal nem kért szót az ülésteremben az elmúlt fél évben.

Nagy volt a verseny a legrövidebb "beszédet" elmondók között, a szocialista Kárpáti Tibor a külügyi és határon túli magyarok bizottságának előadójaként annyit mondott: "Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Ház! Bizottságunk egyhangúlag általános vitára alkalmasnak tartotta a beszámolót". (A beszámoló a NATO-nak a 2009. évi afgán választások biztosításában történő közreműködésével kapcsolatos magyar katonai szerepvállalásról szóló kormánydöntésről, valamint a Magyar Honvédségnek az afganisztáni Nemzetközi Biztonsági Közreműködő Erők tevékenységében való közreműködéséről szólt.)

Volt 15, 20 és 25 másodperces felszólalás is az elmúlt fél év plenáris ülésein.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×