Infostart.hu
eur:
352.37
usd:
307.64
bux:
139144.55
2026. június 22. hétfő Paulina

A megbékélés jegyében tartanak szlovák-magyar bőrfejű összejövetelt Győrben

Ha más nem, akkor majd a bőrfejűek elintézik, hogy a szlovák és a magyar nemzet békében éljen egymás mellett - állítják annak a nemzetközi rendezvénynek a szervezői és aktivistái, akik szombaton találkoznak Győrben a nacionalista zenekarok fesztiválján az Új Szó című szlovákiai magyar napilap pénteki tudósítása szerint.

Az Új Szó szerint a rendezvény pontos helyszíne és ideje titkos, a világhálón megjelent plakát szerint csak a cél biztos: magyarok és szlovákok békés együttélése. Nehéz kideríteni, ki áll a rendezvény hátterében. Az elérhetőségek közt csak egy e-mail cím, a belépő ára és a fellépők listája található.
Három szlovák (Ancestors, No Compromise, Project Vandal), három magyar (Vérszerződés, Vér Kötelez, The Worst Nightmare), egy cseh (Agrese 95) és egy német (Rebel Boys) nacionalista zenekar lép fel a pozsonyi lap szerint.

A szlovákiai sajtóbeszámolók szerint bár a koncert talán Győrben lesz, a városházán senki sem kért területfoglalási engedélyt. "Ha a MI skinheadjeink és az Õ skinheadjeik kéz a kézben tudnak csápolni egymás zenekaraira, mi állhat még a nagy nemzeti megbékélés útjába? Vona Gábor kínálja meg egy korty pálinkával azt a bolondos Slotát, Bajnai masszírozza meg Ficot gerincbántalmaival, mindenki csókoljon szájon egy szlovákot, OSZT SZEVASZ!" - ezzel a rövid kommentárral teszi közzé az ominózus plakátot a Képviselő Funky nevű blogoldal.

Az Új Szó szerint a hírextra.hu honlapnak sikerült felkutatnia a koncert egyik szervezőjét, Ferenc Lászlót, aki elmondta: meggyőződése, hogy egy ilyen koncert segíthet javítani a súlyos konfliktusokkal terhelt magyar-szlovák viszonyon. Viszont felmerül a kérdés: ha ilyen becses célt szolgálnak, miért ilyen titokzatos a koncert helyszíne és pontos időpontja? Ferenc László szerint azért, mert ha "idő előtt" bejelentenék, akkor a rendőrség megfélemlítené a hely tulajdonosát, aki esetleg visszalépne a rendezéstől.

Az Új Szó értesülései szerint a rendezvényre több száz látogatót várnak, mindkét ország hatóságai figyelik majd a koncertet.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés. A kormányfő kijelentette: azért indult a választáson, hogy megszabaduljon az ország a gazdasági és a politikai maffiától – június 22-e lehet a „D-day”. Kiderült, hogyan hívják vissza a bírói vezetőket, nyugdíjba küldik Polt Pétert, korlátozzák a képviselőség hosszát. Frissülő cikk, tartsanak velünk!

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Mozgalmas hét kezdődik az Országgyűlésben: Magyar Péter 13 órakor "eddigi egyik legfontosabb" parlamenti felszólalását tartja, majd délután 16 órakor sajtótájékoztató is lesz. A parlament napirendjén több jelentős törvényjavaslat szerepel, köztük a politikai reklámok szabályozásának módosítása, amely a gyűlöletkeltésre alkalmas hirdetéseket érintheti, valamint a közmédiára vonatkozó szabályok változtatása. Ismét napirendre kerülhet a referenciakamat-stop ügye. Eközben társadalmi egyeztetésre bocsátották azt a jogszabály-módosítást, amely lehetővé teheti a korábban a honvédség „fiatalítási” programja keretében távozó katonák visszavételét; Ruszin-Szendi Romulusz szerint számos tapasztalt katona kényszerült méltatlan körülmények között elhagyni a szolgálatot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×