Infostart.hu
eur:
352.25
usd:
307.48
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Egy szöuli lap szerint Észak-Korea állt a minapi hackertámadás mögött

Egy szöuli lap szerint Észak-Korea a múlt hónapban utasítást adott egy ottani katonai számítástechnikai intézetnek, hogy rombolja le a dél-koreai kommunikációs hálózatot.

A lap, a Dzsung Ang Ilbo szombati beszámolója szerint erről az információról a dél-koreai titkosszolgálat pénteken tájékoztatott egyes törvényhozókat, értesüléseit bizonyítékként tálalva arra, hogy Észak-Korea állt azon tömeges hackertámadások mögött, amelyek az elmúlt napokban megbénítottak egyes fontos dél-koreai és amerikai honlapokat. A lap szerint az érintett északi számítástechnikai intézet - amelyet Lab 110 néven ismernek - lényegében számítógépes hackerek csoportja, amely kimondottan ilyen feladatokra specializálódott.

A dél-koreai titkosszolgálat (NIS) nem volt hajlandó megerősíteni a jelentést, a parlament hírszerzési bizottságának tagjai pedig egyszerűen nem válaszoltak a hozzájuk intézett telefonhívásokra. Ugyanakkor a Yonhap dél-koreai hírügynökség hasonló információkat közölt: eszerint a NIS megszerzett egy észak-koreai dokumentumot, amely tartalmazta a június 7-én kiadott parancsot.

A dél-koreai távközlési hatóság szerdán jelentette be, hogy hackertámadás érte a dél-koreai elnöki hivatal, több kormányzati ügynökség és magánvállalat internetes oldalát; a honlapokat órákon keresztül nem lehetett elérni. Hasonló támadás ért egyes amerikai internetes oldalakat is, ideértve a Fehér Ház honlapját.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×