72218.86
2024. augusztus 2. péntek Lehel
Milák Kristóf a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi 200 méteres pillangóúszásának előfutama után a Paris La Défense Arénában 2024. július 30-án. A címvédő Milák Kristóf a legjobb idővel bejutott a 200 méter pillangó középdöntőjébe.

Milák Kristóf a legjobb idővel döntős 100 m pillangón, Kós Hubert kiesett

Menetel első számú pillangóúszónk afelé, hogy második érmét is megszerezze a párizsi olimpián. Döntő szombat este.

Külön futamban szerepelt a párizsi olimpia 100 méteres férfi pillangóúszó-középdöntőiben Milák Kristóf és Kós Hubert. További különbség volt köztük, hogy míg Milák Kristóf a mezőny legjobb időjével jutott el idáig péntek délelőtt, míg Kós Hubert - olimpiai bajnoki címe után 4-5 óra alvással - "csak" a 14. idővel, viszonylag kevés eséllyel arra, hogy döntőbe jusson.

Ám teher nélkül tehette, délelőtti úszásánál 3 tizeddel jobb volt féltávon, ám a végére teljesen "elfogyott", és a 8. helyen zárt (52,22) - de semmit sem számít ez a csütörtökön 200 m háton nyert olimpiai aranyérem után. A futamban nem csupán Kós végzett egyébként a "vert mezőnyben", hanem a szám szupersztárja, a Phelps-utódnak is kikiáltott amerikai Caeleb Dressel is.

A második futamból aztán a két napja 200-on ezüstérmes Milák Kristófra várt saját és egy ország reményeinek beteljesítése, jó idővel döntőbe jutni.

Végül 50,38 másodperccel - rossz benyúlással - a legjobb időt úszta a középdöntőben is, így a 4-es pályán úszhat a döntőben. Érdekesség, hogy a végére Milák valamiért nagyon visszavett, gyengébb idő is elég volt neki az első helyhez, mint amivel ide bejutott az előfutamokból.

Az ötkarikás játékok történetében először úszott együtt két magyar olimpiai bajnok.

A rend kedvéért: Caeleb Dressel 13., Kós Hubert a 16. időeredménnyel esett ki.

2024.08.05. hétfő, 18:00