Infostart.hu
eur:
356.51
usd:
314.44
bux:
139155.85
2026. június 24. szerda Iván
A rövidpályás gyorskorcsolyázók hollandiai Európa-bajnokságára készülõ válogatott edzése a budapesti Gyakorló Jégcsarnokban 2026. január 9-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

„Teljesen más sport lett” – Knoch Viktor a magyar esélyekről

Továbbra is esélyes lehet a pontszerzésre a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott férfi váltója a milánói téli olimpián – jelezte a helyszínről Knoch Viktor másodedző. Az InfoRádió arról is kérdezte a 2018-as olimpiai aranyérmes váltó tagját, hogy mekkora változások történtek a sportágban.

Az olimpiai bajnok edző először a hangulatról beszélt. „Teljesen más sportolóként részt venni egy olimpián, mint edzőként. Sportolóként sokkal inkább éreztem azt, hogy tényleg csak magamra figyelek, nem nagyon hatott meg a körítés. Igazából utólag jöttem rá, hogy a csapattársak esetleg hogy élték meg azt az olimpiát, mert annyira csak arra voltam fókuszálva, hogy én magam a legjobbat nyújtsam, és velem minden rendben legyen. Edzőként azért egy kicsit más, mentálisan több ereje van az embernek, néha tudok olimpiát nézni, feldolgozni és látni az eseményeket, tehát egészen más edzői szerepkörből átélni az olimpiát.”

Knoch Viktor arról is beszélt, hogy mennyire kellett plusz erőt önteni, vagy akár plusz mentális támogatást adni a szakmai támogatáson túl a magyar csapat tagjainak az elmúlt egy héten. „A lányokkal kellett talán kicsit többet beszélni, ők fiatalabbak is a csapaton belül, de szépen abszolválták az első hetet és a versenynapokat.” Nem úgy jött ki a verseny talán, ahogy szerették volna, a másodedző a vegyes váltót sajnálja leginkább, mivel jó munkát végeztek, nagyon jól dolgoztak a megelőző héten.

Szó volt arról is az interjúban, hogy a short track, vagyis a rövidpályás gyorskorcsolya mennyit változott négy, illetve nyolc év alatt. Erről úgy vélekedett, hogy „vannak olyan napok, amikor úgy érzem, nem sokat, és aztán vannak olyan napok, amikor úgy érzem, hogy egy teljesen más sport lett az egész. Ha ezer métereket megnézzük, hogy milyen időkön mennek a versenyzők ezen az olimpián, már a selejtezőktől, negyeddöntőktől kezdve egy-egy 23-as, 24-es idő, talán 8 évvel ezelőtt, mikor én versenyeztem, akkor az nagyon-nagyon kiugró volt, és ha valaki ilyen időt ment, akkor valószínűleg egy fél kanyarral nyerte a futamot. Ugyanakkor néha egy 500-as napon azt érzem, hogy nem sokat gyorsult. Utána meg jön egy olyan verseny, akkor mindenki egy másodpercre gyorsabban megy, mint amit én valaha tudtam.” Leginkább a férfi mezőnyt látja nagyon kiegyenlítettnek a korábbi olimpiai bajnok, hiszen ott 10-12 versenyző reálisan éremre pályázik.

Titkos vágyairól Knoch Viktor elmondta: „úgy jöttünk ki, hogy a két legjobb esélyünk a két váltószereplés volt, hiszen a Mix váltó 12-ben van a kijutással, a férfi váltó pedig 8-ban. Magában az, hogy a férfi váltó kijutott, az egy nagyon-nagyon nagy szó, ott rangsorol mögöttünk 4-5 ország, amelyik összetenné a két kezét, hogy 8. helyen kijusson az olimpiára. Amiben reménykedünk, hogy egy jó futammal az elődöntőben, vagy hogyha az elődöntő nem sikerül, akkor egy jól sikerült B döntővel szeretnénk pontszerző helyen végezni a férfi váltóval, talán kimondva is ez volt a legkomolyabb célunk.”

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Vegyes a hangulat szerda reggel a nemzetközi tőkepiacokon, mivel a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tartja a tőzsdéket. A hangulatot javítja, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×