404.37
373.84
74397.16
2024. október 28. hétfő Simon, Szimonetta
Kady, a Ferencváros játékosa a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának 3. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - OGC Nice mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2024. október 24-én.
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Megszerezte első három pontját a Fradi az Európa-liga főtábláján

A Ferencváros – óriási csatában, az utolsó negyedórában emberelőnyben játszva – 1-0-ra legyőzte a francia OGC Nice csapatát az Európa-ligában. Pascal Jansen megtalálta a siekrre vezető taktikát, a francia élvonalbeli rivális ellen a rengeteg harc és a kontrákkal való operálás hozott eredményt.

A Ferencvárosban Saldanha kimaradt, Varga Barnabás az ék, mögötte Zachariassen és Traoré kezd. A franciáknál nincs a keretben a 41 éves BL-győztes védő, a brazil Dante.

FTC: Dibusz – Makreckis, I. Cissé, Gartenmann, Civic – Abu Fani, Romens – Kady – Zachariassen, A. Traoré – Varga B.

OGC: Bulka – A. Mendy, Bombito, Abdelmonem – Clauss, Boudaoui, Rosario, Louchet – Diop, Laborde, Guessand.

Lendületes, de helyzetek nélküli 6-7 perc után Abu Fani labdájával Traoré betört a büntetőterületre, labdáját Bulka szögletre ütötte. Két perccel később Kady Borges 17 méteres lövése elkerülte a jobb sarkot.

A 13. percben Dibusz Dénes nagyszerű reflexszel védett a rövid saroknál, Diop vágta kapura a labdát.

A 15. percben Romens szabadrúgása átszállt a hosszú oldalra, Cissé visszafelé fejelte a labdát, szerencsére Bombitóról a saját kapujába pattant.

Két francia egymásnak ütközött, a játékvezető lefújta az akciót, Varga Barnabás elrúgta a labdát, ezért sárga lapot kapott. Fekete sapkaféleséget húztak a fejére, s visszatért.

Hosszú percekig állt a játék, Diopot ápolták. Bekötötték a vérző sebét, lekísérték, de játszani akart tovább is. Átkötötték, hogy vissza tudjon állni.

Túljutottunk a harmincadik percen, a vendégek többet birtokolják a labdát, a Ferencváros igyekszik kontrázni. A legveszélyesebb nizzai helyzetnél Cissé sarkára pattant a labda a tizenegyespont környékén, de nem lett baj belőle.

Kady szabadrúgása megkerülte a sorfalat, Bulka kiütötte a labdát, Varga duplázott, de szöglet lett belőle.

Clauss lyukat rúgott, ebből indult a Ferencváros kontrája. Kady Abu Fanihoz passzolt, az ő lövését Bulka szögletre tolta.

Adama Traoré lövésével zárult a félidő.

Nagy szólóval kezdődött a második félidő, Guessand lövőhelyzetbe is került, Cissé blokkolt.

A másik oldalon Kady röviden tette a labdát Civicnek, óriási helyzet lett volna.

A következő tíz percben az OGC Nice birtokolta többet a labdát, de jól állta a sarat a védelem.

Jók a Ferencváros ellentámadásai.

Makreckis beadása utá Varga kapura ívelte fejjel a labdát, de a gólvonalon Abdelmonem tisztázott.

A 70. percben Traoré megugrott, de a kapu mellé passzolta a labdát. Varga Barnabás majdnem elérte, de csak majdnem. Ez volt a mérkőzés helyzete.

Hármas csere a Ferencvárosban, Kady helyére Maiga, Civic helyére Ramírez, Zachariassen helyére Ben Romdan állt be.

Kicsit megnyomta a Nice a következő tíz percet, de még 1-0.

Saldanha váltotta Varga Barnabást.

A brazil kiugrott, Rosário felrúgta. A Nice hollandja piros lapot kapott, Traoré sárgát, amiért számon kérte a lapot.

Botka is beállt, nem lesz izzadt a meze.

Egy másodperccel később véget ért a mérkőzés.

Megvan a Ferencváros első győzelme a főtáblán.

Parragh László: a magyar vállalkozások alapfilozófiája, hogy minél kevesebb külső beavatkozással hagyják őket élni

A versenyképes vállalkozásoknak olykor ki kell lépniük a komfortzónájukból ahhoz, hogy előnybe kerüljenek a piacon – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Parragh László. A Magyar Kereskedelmi és Ipar Kamara elnöke beszélt a Demjén Sándor-program előnyeiről, a vállalkozások problémáiról és a versenyképesség fontosságáról is.
2024.10.28. hétfő, 18:00