392.6
362.16
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Versenyzők 800 méteres felszíni uszonyos úszás versenyszámban az uszonyosúszó világkupán az egri Bitskey Aladár Uszodában 2018. február 24-én.
Nyitókép: MTI Fotó: Komka Péter

Hatalmas magyar siker a junior uszonyosúszó Európa-bajnokságon

A magyar versenyzők 15 érmet szereztek a litvániai Klaipedában rendezett junior uszonyosúszó Európa-bajnokságon.

A Magyar Búvár Szakszövetség (MBSZ) tájékoztatása alapján a küldöttség hét arannyal, öt ezüsttel és három bronzzal zárt.

Turucz Zoé az 50 méteres uszonyos gyorsúszásban világcsúcsot ért el 21.48 másodperces idővel. A magyar tehetség az 50 mellett a 100-as távot is megnyerte, míg Kovács Megyer 400 méteres búvárúszásban, valamint a felszíni kategóriában 400, 800 és 1500 méteres távon szerzett Európa-bajnoki címet. A hetedik aranyérmet Mayer Dávid gyűjtötte be 50 méter uszonyos gyorson.

Magyarország az éremtáblázat második helyén végzett a görögök mögött.

Gémesi György szerint a magyarok ismét bizonyítottak. A Magyar Búvár Szakszövetség elnökének májusi megválasztása óta ez volt az első világversenye.

"Korábbi sportvezetői munkám során többször érzékeltem azt az erőt, ami ebben a sportágban van. Most, az MBSZ elnökeként fantasztikusnak tartom, hogy a fiataljaink ismét bebizonyították, a világ élvonalába tartoznak. Akik most sikereket értek el, a jövőben értük fogunk szorítani a nagy világbajnokságokon, illetve Világjátékokon" - összegzett.

2024.07.08. hétfő, 18:00