0
2024. június 28. péntek Irén, Levente
Nyitókép: Pxhere

Összeáll a két teniszsztár Párizsra

A 22-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadal és a három GS-trófeánál tartó Carlos Alcaraz elindul párosban a párizsi olimpia tenisztornáján.

A spanyol szövetség szerdán közölte, hogy a 38 éves sztár és a Roland Garros újdonsült győztese egymás oldalán küzd majd az ötkarikás játékokon.

A 14-szeres Garros-bajnok Nadal az év elején egyik fő céljának nevezte az olimpiát, ahol harmadik aranyérméért száll harcba. A 2008-as pekingi seregszemlén egyéniben, 2016-ban Rióban pedig Marc Lopezzel párosban diadalmaskodott.

Az ötkarikás tornát a Roland Garros salakpályáin rendezik meg, ahol vasárnap a 21 éves Alcaraz lett a legfiatalabb a sportág történetében, aki mindhárom borításon GS-t nyert. A sérülésektől gyötört, vélhetően utolsó idényét taposó Nadal ugyanakkor már a nyitókörben kikapott a később döntős német Alexander Zverevtől.

2024.06.28. péntek, 18:00