393.13
363.62
72351.87
Rui Patrício (k), az olasz csapat kapusa a labdarúgó Európa-liga döntőjében játszott Sevilla - AS Roma mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2023. május 31-én.

Tizenegyesekkel a Sevilla nyerte a budapesti Európa-liga-döntőt

A Sevilla nyerte meg a labdarúgó Európa-liga budapesti döntőjét, miután 147 perces játék után szétlövésben legyőzte az AS Romát. A rendes játékidő és a hosszabbítás után 1-1-re álltak a csapatok.

(A mérkőzést frissülő cikkben közvetítettük, ezt alább visszaolvashatják.)

A Sevilla 1-1-es döntetlent követően 11-esekkel múlta felül az AS Romát a labdarúgó Európa-liga szerdai döntőjében, melyet a Puskás Arénában rendeztek.

A 35. percben az olaszok szereztek vezetést a bokasérülése ellenére játszó Paulo Dybala találatával, majd a spanyolok Gianluca Mancini öngóljával egyenlítettek az 55. percben. Bár a hátralévő időben mindkét csapatnak voltak lehetőségei, azok kimaradtak, a hosszabbítás pedig már jóval óvatosabb játékot hozott, így a 11-esek döntöttek a budapesti fináléban. Az idegek csatáját a Sevilla nyerte 4-1-re.

Az andalúziai együttes hetedik döntőjét játszotta a második számú európai kupasorozatban és valamennyit megnyerte, míg a rómaiak mestere, José Mourinho hatodik európai kupadöntőjében először maradt alul.

A mérkőzés eseményei frissülő cikkünk szerint

A két összeállítás:

• Sevilla: Bunu – Navas, Badé, Gudelj, Telles – Fernando, Rakitic – Ocampos, Ó. Torres, Gil – En-Nesziri.
  • AS Roma: Rui Patrício – Ibanez, Mancini, Smalling – Spinazzola, Cristante, Matics, Celik – Pellegrini, Dybala – Abraham.

A játékvezető az angol Anthony Taylor.

Élénk játékkal kezdődött a mérkőzés, meg egy kis ápolással, Gudeljt és Ibanezt is ápolták.

Mind a két csapat nagyon aktív a levegőben. A hangulat fantasztikus. A római szurkolók egy szögletnél kicsit megdobálták Rakiticot, azért folytatódott a játék…

A 12. percben Dybala átadásából Celik hátrapasszolt, Spinazzola óriási helyzetből, 12 méterről lőtt, de Bunu kiütötte a labdát. Nem volt igazán jó a lövés.

Óriási a csata minden labdáért, elég sok a fejsérülés veszélyével fenyegető odakönyöklés, ütés.

Eddig 58 százalékban volt a labda a spanyoloknál, 42-ben az olaszoknál.

A 32. percben Gudelj elrúgta a labdát a tizenhatosán belül, de elérte a lehajoló Tammy Abraham fejét is. A VAR megnézte az esetet, nem láttak okot a kocsiban a bírók a büntetőre.

A 35. percben Rakiticot szerelték a kezdőkörben, a szabad labdára Mancini lecsapott, parádés labdával kiugratta Paulo Dybalát, aki a tizenhatoson belülre belépve a hálóba lőtt, 1-0 az AS Romának.

Budapest, 2023. május 31.
MTI/Illyés Tibor
Az olasz csapat játékosa, Paulo Dybala gólöröme a labdarúgó Európa-liga döntőjében játszott Sevilla - AS Roma mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2023. május 31-én. MTI/Illyés Tibor

A spanyolok vitatták, hogy Rakiticot szabályosan szerelte-e Cristante.

Rakitic Dybalába rúgva törlesztett. Az argentin beceneve La Joya, az Öröm, valóban nagy örömet szerez eddig játékával a római szurkolóknak.

A 43. percben Ivan Rakitic szöglete után Fernando hat méterről a kapu fölé fejelt. Kicsit hátra kellett nyúlnia a labdáért.

Lorenzo Pellegrini feldobta magát a sevillai tizenhatoson belül, kapott egy sárga lapot műesésért.

Az első félidő hosszabbításának hatodik (!) percében Ivan Rakitic lövése után a jobb kapufáról pattant ki a labda.

Vége az első félidőnek, 1-0 a „Farkasoknak”.

• Szabálytalanságok: 7–8

Változtatott a második félidőre José Mendilibar, a Sevilla edzője, Suso és Lamela állt be Bryan és Oliver helyére.

Lassan eltelt tíz perc a második félidőből, az olaszok nem erőltetik különösebben a támadásokat.

Az 55. percben kiegyenlített a Sevilla, Jesus Navas labdája Manciniről saját kapujába került, 1-1.

Rögtön rákapcsolt a Roma, ismét kiegyenlített a játék.

Bunu óriásit védett Abraham és Smalling kisérleténél, aztán Ibanez eltörte a labdát. Nagy római helyzet volt.

Dybala nem bírta tovább, Wijnaldum állt a helyére.

Megvan a hivatalos nézőszám: 61 476.

Az Európa-bajnok Belotti váltotta Abrahamet.

A 75. percben Ocampos büntetőt harcolt ki Ibanezzel szemben. Anthony Taylor befújta. Aztán kiment megnézni, s felülbírálta saját magát. Nincs tizenegyes!

A 83. percben Pellegrini beemelte a sorfal mögé a labdát szabadrúgásból, Belotti rosszul találta el, a kapu mellé lőtt. Óriási helyzet volt.

Sevillai helyzettel zárult a rendes játékidőt követő rövidebb, sérülések miatti hosszabbítás.

Tart a 2x15 perces hosszabbítás.

En-Nesziri a kapu fölé fejelt.

Helyzet nélkül telt el negyedóra. Jellemző volt, hogy Mourinho elengedte a kiguruló labdát, lehetett arra következtetni, hogy nekik jó lenne a tizenegyespárbaj.

Mindazonáltal El Saarawyt beküldte a portugál edző, miként Diego Llorentét is.

Hosszú ápolásra volt szükség, miután az argentin Eric Lamela és nagy ütéssel szájon vágta a brazil Ibanezt.

Montiel nagyon jól indult be, a hosszabbítás legnagyobb helyzete alakult ki, de mentettek a római védők.

A tizenegyesek előtti utolsó aktusként Chris Smalling fejese után a lécről pattant ki a labda.

A hosszabbításokkat is beleértve 147 percet játszottak a csapatok.

• Ibanez 3-1 (kapufa)
  • Montiel 3-1 (Rui Patricio védett), de újrarúgatta Taylor, mert a kapus elmozdult.