385.83
356.49
68864.24
2024. május 15. szerda Szonja, Zsófia
Christopher Nkunku, az RB Leipzig játékosa (b) csapattársával, Szoboszlai Dominikkal, miután gólt szerzett a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, az F csoport ötödik fordulójában játszott RB Leipzig-Real Madrid mérkőzésen Lipcsében 2022. október 25-én.
Nyitókép: Christopher Nkunku, az RB Leipzig játékosa (b) csapattársával, Szoboszlai Dominikkal, miután gólt szerzett a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében játszott RB Leipzig-Real Madrid mérkőzésen 2022. október 25-én. MTI/AP/Matthias Schrader

Szoboszlai-gól is segítette a Leipziget, a Milan jutott még tovább a BL-nyolcaddöntőbe

Szoboszlai góllal, Willi Orbán „csak” jó játékkal segítette a BL-nyolcaddöntőbe az RB Leipziget. Kialakult a tavaszi tizenhatos mezőny, négy német, négy angol, három olasz, két portugál, egy spanyol, egy belga, egy francia csapat lesz benne. Sorsolás november 7-én.

Hat mérkőzés kezdődött este kilenc órakor a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó idei őszi játéknapján. E három csoportban már öt hely elkelt, a Manchester City, a Dortmund, a Chelsea, a PSG és a Benfica már továbbjutott. Az egyetlen kiadó hely az AC Milané vagy a Salzburgé lehet – az olaszoknak elég a döntetlen is.

SAHTAR–RB LEIPZIG 0-4: Szoboszlai Dominik gólt szerzett a dálutáni mérkőzésen, s ezzel továbbjutáshoz segítette a csapatát.

REAL MADRID–CELTIC 5-1: A címvédő csoportgyőztesként ment tovább.

CHELSEA–DINAMO ZAGREB 0-1: A már biztosan csoportgyőztes angol csapat ellen Bruno Petkovic vezetést szerzett.

AC MILAN–SALZBURG 1-0: Tonali szöglete után Olivier Giroud erős fejese bejutott az osztrákok hálójába.

CHELSEA–DINAMO ZAGREB 1-1: Sterling kiegyenlített.

JUVENTUS–PSG 0-1: Lionel Messi labdájából Kylian Mbappé szerzett vezetést. Neymar nem játszik.

MACCABI HAIFA–SL BENFICA 0-1: Ramos szerezte a gólt.

KÖBENHAVN–BORUSSIA DORTMUND 0-1: Thorgen Hazard előnyhöz juttatta a németeket.

CHELSEA–DINAMO ZAGREB 2-1: Fordított a Chelsea, Denis Zakaria révén.

MANCHESTER CITY–SEVILLA 0-1: Bár tartalékos összeállításban játszik a City, meglepetés, hogy vezetnek a spanyolok. Rafa Mir góljával.

MACCABI HAIFA–BENFICA 1-1: Chery tizenegyesgóljával kiegyenlített a Maccabi, s most a harmadik helyen áll a csoportban.

JUVENTUS–PSG 1-1: Visszaelőzött a Juve, miután Bonucci kiegyenlített. Most az olaszok a harmadikok a csoportban, s a Maccabi a kieső.

KÖBENHAVN–BORUSSIA DORTMUND 1-1: Heraldsson bevette a németek kapuját, döntetlen az állás.

AC MILAN–SALZBURG 2-0: Egy beadás után Olivier Giroud középre fejelte a labdát, Rade Krunics pedig a hálóba stukkolta.

MANCHESTER CITY–SEVILLA 1-1: Rico Lewis egyenlített. A védő mindössze 17 éves, 2004. november 21-én született.

AC MILAN–SALZBURG 3-0: Rafael Leao körbevitte a labdát a tizenhatoson, beadása után hibázott az osztrák védelem, Giroud ellenben nem: bevarrta a a jobb alsó sarokba a labdát.

MACCABI HAIFA–BENFICA 1-2: Ismét vezetnek a portugálok, Musa góljával. Ezzel az állással a Benfica csoportelső, a Maccabi negyedikként kiesik.

MACCABI HAIFA–BENFICA 1-3: Grimaldo góljával vélhetően eldőlt a mérkőzés.

JUVENTUS–PSG 1-2: Nuno Mendes gólja miatt hátrányba került a Juve, de így is harmadik lesz, ha a Maccabi is kikap.

MACCABI HAIFA–BENFICA 1-4: Nem egészen egy negyedóra alatt három gólt szerzett a Benfica. Rafa Silváé a negyedik gól.

MANCHESTER CITY–SEVILLA 2-1: Helyreállt a világ rendje, Álvarez góljával fordított a City.

MANCHESTER CITY–SEVILLA 3-1: Mahrez állította be a végeredményt.

AC MILAN–SALZBURG 4-0: Giroud átadásából Junior Messias lőtt gólt.

Az E csoportban a Chelsea 2-1-re legyőzte a Dinamo Zagrebet, már korábban eldőlt, hogy csoportelső lesz. A Milan 4-0-ra nyert a Salzburg ellen, a győztes továbbjutott, a vesztes megy az Európa-ligába.

Az F csoportban a Real Madrid 5-1-re verte a Celticet, csoportelső. Az RB Leipzig Varsóban 4-0-ra nyert a Sahtar ellen, története során harmadszor szerepelhet a BL tavaszi szakaszában. Az ukránok az Európa-ligában folytatják.

A G csoportban korábban eldőlt, hogy a City a csoportelső, a Dortmund a második, a Sevilla a harmadik, a Köbenhavn pedig a negyedik. A mai eredmények: Manchester City–Sevilla 3-1, Köbenhavn–Dortmund 1-1.

A H csoportban mind a két, már továbbjutott csapat nyert idegenben, a PSG Torinóban a Juventust verte meg 2-1-re, a Benfica Haifában győzött 6-1-re. A Juventus mehet az Európa-ligában.

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe jutott:

Csoportelsők: Napoli, Porto, Bayern München, Tottenham, Chelsea, Real Madrid, Manchester City, PSG.

Csoportmásodikok: Liverpool, FC Bruges, Internazionale, Eintracht Frankfurt, AC Milan, RB Leipzig, Dortmund, Benfica.

Mivel az azonos nemzetbeliek és az azonos csoportban szerepeltek nem sorsolhatók össze, a Bayern csak a Liverpool, az FC Bruges. az AC Milan és a Benfica közül kap ellenfelet.

A tizenhatban négy német, négy angol, három olasz, két portugál, egy spanyol, egy belga, egy francia csapat lesz.

2024.05.15. szerda, 18:00