Infostart.hu
eur:
354.85
usd:
312.43
bux:
139664.4
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Varga Dénes, a magyar válogatott játékosa a férfi vízilabda csoportkörének első fordulójában Új-Zéland ellen játszott mérkőzésen a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 15-én. Magyarország - Új-Zéland 24-4.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Nem hagy ki meccset, így próbál visszakapaszkodni Varga Dénes

Nem érzi magát formában korábbi betegsége után, de az edzéseket nem érzi elegendőnek. Győztes gólt dobott a Honvéd ellen, szükség van rá.

A soron következő mérkőzéseken igyekszik visszanyerni formáját és állóképességét az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Varga Dénes, aki egy hónap kihagyás után kedden tért vissza az FTC-Telekom Waterpolo vízilabdacsapatába.

A Budapesti Honvéd SE elleni 6-5-ös győzelmet követően az M1 aktuális csatornának úgy nyilatkozott: bizonyos szempontból jól jön neki, hogy együttesére sűrű program vár, bizonyos szempontból viszont nem.

"Lehet, hogy nekem még célszerű lenne edzenem, hogy a vágyott formát, illetve állóképességet elérjem, de most megpróbálom megreformálni ezt a dolgot és a meccsekkel összeszedni a megfelelő erőnlétet" - mondta.

Varga Dénes 1:20 perccel a vége előtt lőtt góllal döntötte el a mérkőzést. A tapasztalatait összegezve azt mondta, élvezte a játékot, de főleg a végeredmény tükrében, mert "több holtpont is elkapta".

"Az erőnlétem még nem a megszokott, nem a régi, úgyhogy a következő hetekben azon fogok dolgozni, hogy azt visszaszerezzem" - hangsúlyozta a 34 éves játékos.

Hozzátette: úgy érzi, "a körülményekhez képes kimaxolta" a napot, kevesebbet tervezett játszani, úgy gondolták edzőjével, Varga Zsolttal, hogy negyedenként körülbelül két percet fog bírni. A meccs azonban szorosan alakult, ezért többször "bennragadt" a medencében, így több holtponton is át kellett esnie.

"Bíztam abban, hogy megtalál még egy helyzet, végül megtalált és sikerült értékesítenem" - elevenítette fel a történteket.

Címlapról ajánljuk

Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Hőzöngés és lázongás kezdődött a Magyar Atlétikai Szövetségen belül a párizsi olimpia után, és ezt főleg olyanok szították, akik korábban semmilyen problémát nem jeleztek, sőt élvezték a biztosított lehetőségeket – mondta a sportvezető, aki szeptember 1-jével távozik posztjáról. Úgy véli, a magyar atlétikában dolgozók a jelentős mennyiségű anyagi forrás birtokában elkényelmesedtek az elmúlt években. Kitért az őt ért támadásokra és arra is, mi lesz a sorsa a Gyulai Memorialnak, valamint a budapesti atlétikai világdöntőnek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×