Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Zalánki Gergő, a magyar (b) és Marko Petkovic, a montenegrói válogatott játékosa labdával a kezében a férfi vízilabda világliga európai selejtezőjében játszott mérkőzésen a győri Aqua Sportközpont uszodájában 2022. január 18-án. A magyar csapat 14-9-re győzött.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Magabiztos győzelemmel kezdték az évet a férfi pólósok a világligában

Az olimpiai bronzérmes magyar férfi vízilabda-válogatott magabiztos játékkal, 14-9-re legyőzte Győrben a montenegrói csapatot a világliga európai selejtezőjének nyitányán, idei első mérkőzésén.

Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese márciusban a románok ellen folytatja a sorozatot, amelynek európai döntőjét április 14-16-án Budapesten rendezik.

A győri Aqua Sportközpontban rendezett összecsapáson a magyar válogatott Fekete Gergő személyében újoncot avatott, a kapuban pedig Vogel Soma kapott bizalmat.

Mindkét gárda kissé kapkodva kezdte a mérkőzést, sok volt a hiba, a kapusok pedig könnyed védésekkel melegítettek be. A negyed második felében aztán a magyar válogatott talált magára, védekezésben szinte kifogástalan teljesítményt nyújtott, támadásban pedig jöttek a gólok (4-1).

A második nyolc percre "megérkezett a meccsbe" a montenegrói csapat és két gólra jött fel, de a félidő előtti utolsó percben előbb Bedő Krisztián pöccintette be gyönyörűen Vigvári Vendel bejátszását, öt másodperccel a dudaszó előtt pedig utóbbi lőtt szépségdíjas gólt (8-4).

A folytatásban is a magyarok játszottak fölényben, látványos megmozdulásokban sem volt hiány, az elmúlt év legjobbjának választott Manhercz Krisztián lőtt kíméletlenül a montenegrói kapus feje fölött a hálóba, majd Vogel védett ötméterest, Vadovics Viktor pedig egy az egyben verte meg emberét és vette be a kaput.

A zárónegyedet Vigvári góljai nyitották, a hajrára kissé elfáradtak a csapatok, s a magyarok végül ötgólos különbséggel, megérdemelten diadalmaskodtak.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Tömegszerencsétlenség a 3-as főúton, gyerekek a halottak között

Két gyermek és két felnőtt meghalt, egy gyermeket és egy felnőttet újraélesztés után életveszélyes állapotban vittek kórházba a mentők a 3-as főúton Bükkábránynál történt közlekedési balesetben szombat délután.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×