Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Kínai Nagydíjának időmérő edzésén a sanghaji pályán 2018. április 14-én. A futamot másnap rendezik.
Nyitókép: MTI/EPA/Diego Azubel

Nem akármilyen szezont lát maga előtt a McLaren-vezér

Meglepődne Zak Brown, ha egy csapat dominálna 2022-ben.

Különösen izgalmas a 2022-es szezont megelőző várakozás, hiszen a szabályváltozások miatt teljesen nyitott, milyen erőviszonyok jellemzik majd a következő idényt – a Red Bull például azt az opciót vázolta fel, hogy Ferrari nyeri az első versenyt, köszönhetően annak, hogy 2021-ben kapacitását az új autóra fordította.

A korábbi nagy szabályváltozások éveiben – 2014-ben és 2009-ben – azt láthattuk, hogy egy istálló a többieknél jobban ráérzett az új előírásokra és kiemelkedett a mezőnyből. A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown ezzel szemben abban bízik, hogy 2022-ben több csapat is egyenlő szintre kerül az élcsoportban – írja a formula.hu.

„Lesznek győztesek és vesztesek, valamint meglepetések. Én csodálkoznék, ha dominanciát látnánk. Talán lesz egy csapat, amely kisebb ideig kiemelkedik, mint a Brawn, amely 2009-ben talált ki valamit” – idézik a McLaren-főnököt. Az amerikai szerint fontos tényező a költséglimit, ami megakadályozza, hogy egy csapat elhúzzon.

„A mostani költségsapkával érvényben érezhető a feszültség a csapatokon: mikor kell abbahagyni az azévi autó fejlesztését a következő évért cserébe. Emiatt meglepődnék, ha a mezőny nem lenne szorosabb. Remélem, hogy Abu Dhabiba úgy érkezünk, hogy három vagy négy autó küzdhet a bajnoki címért. Úgy gondolom, ez a végső cél” – fogalmazott Brown, aki kétségkívül abban bízik, hogy a 2021-es konstruktőri negyedik helyezett csapat, a McLaren is a három-négy autó között lesz.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. június 28. 11:59
2026. június 28. 11:31
×
×