392.6
362.16
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője az Európa-liga csoportkörében megrendezésre kerülő CSZKA Moszkva elleni mérkőzés előtti napon tartott edzésen a moszkvai VEB Arénában 2019. október 23-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Egygólos vereséggel zárta a Ferencváros a BL-őszt

A Ferencváros 1-0-s vereséget szenvedett a Dinamo Kijevtől, s így negyedikként zárta a csoportját a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az ukránok folytathatják szereplésüket az Európa-ligában.

A Ferencváros 3-3-as (vagy nagyobb gólszámú) döntetlennel, illetve győzelemmel szerezheti meg a csoport harmadik helyét Kijevben, a labdarúgó Bajnokok Ligája hatodik, záró csoportkörében.

Szergej Rebrov a Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister – Laidouni, Haratyin, Somália – Zubkov, Tokmac, Uzuni tizenegyet választotta, kimaradt Frimpong, így 4-3-3-s felállásban játszik a Fradi. A Dinamo Kijev: Buscsan – Kedziora, Zabarnij, Popov, Mikolenko – Saparenko, Szidorcsuk, Garmas – Cigankov, Verbic, De Pena.

Nagyon hideg van, ám Dibusz Dénes rövidujjú mezben véd.

Lovrencsics Gergőé volt az első lövés, de nem volt veszélyes a kapura.

Eközben más pályákon: RB Leipzig–Manchester United 1-0 (Angelino)

Dibusz kitűnően kilépve kapujából, leütötte Verbic fejéről a labdát.

Az első negyedóra kiegyenlített játékkal telt, ziccer nélkül. A Ferencváros birtokolja többet a labdát.

Eközben más pályákon: Barcelona–Juventus 0-1 (Cristiano Ronaldo, 11-esből), RB Leipzig–Manchester United 2-0 (Haidara)

Szidorcsuk kezezése miatt kaphatott volna egy tizenegyest a Ferencváros – ha a svéd bíró szigorúbb.

Eközben más pályákon: Barcelona–Juventus 0-2 (McKennie)

Laidouni helyzetbe hozta Tokmacot, aki 16 méterről a felső sarok mellé-fölé csavart.

Eközben más pályákon: félbeszakadt a PSG–Basaksehir mérkőzés, miután a negyedik játékvezető részéről (!) rasszista megnyilvánulást tapasztaltak. A bíró közben kiállította a török stáb egyik tagját, aki állítólag Pierre Webo, a korábbi kameruni válogatott.

Az elmúlt percekben feljött a Dinamo, de nagy a Fradi labdabirtoklási fölénye.

Eközben más pályákon: Chelsea–Krasznodar 1-1 (Jorginho, 11-eesből, illetve Ceballa), Rennes–Sevilla 0-1 (Kounde), RB Leipzig–Manchester United 2-0 (Willi Orbán gólját érvénytelenítette a VAR)

Laidouni sárga lapot kapott a félidő hajrájában.

Vége az első játékrésznek.

Eközben más pályákon: Rennes–Sevilla 0-2 (En-Nesyri)

Zubkov került ígéretes helyzetbe, de nem lőtt eelég erősen, majd Tokmac próbálkozott, de nem volt ziccerben. A Ferencváros jól játszik idegenben, noha azért nincs közel a gólhoz. Mindazonáltal hazardírozik a Dinamo, mert nem mehet biztosra.

Cigankov belsővel kapura lőtt, Dibusz biztosan fogta.

Eközben más pályákon: Barcelona–Juventus 0-3 (Cristiano Ronaldo, 11-esből).

Az 59. percben De Pena szabadrúgása után Popov a Fradi kapujának bal alsó sarkába csúsztatta a labdát, Dinamo Kijev–Ferencváros 1-0.

Válaszként Uzuni lőtt, kicsit a bal sarok mellé.

A 72. percben kettőt cserélt a Ferencváros, Uzuni és Haratyin helyett Isael és Baturina állt be.

Eközben más pályákon: RB Leipzig–Manchester United 3-0 (Kluivert)

Zubkov 17 méterről a kapu mellé lőtt.

Újabb cserék: Lovrencsics és Zubkov helyett Botka és Mak a hajrában.

Eközben más pályákon: RB Leipzig–Manchester United 3-2 (Bruno Fernandes, 11-esből, Pogba), Rennes–Sevilla 1-3 (Rutter, ill. En-Nesyri)

Vége a mérkőzésnek, 1-0-ra győztek az ukránok.

Bajnokok Ligája, 6. forduló

E csoport: Rennes–Sevilla 1-3, Chelsea–Krasznodar 1-1. A csoport végeredménye: 1. Chelsea 14 pont, 2. Sevilla 13, 3. Krasznodar 5, 4. Rennes 1.

F csoport: SS Lazio–Club Brugge 2-2, Zenit–Dortmund 1-2. A csoport végeredménye: 1. Dortmund 13 pont, 2. Lazio 10, 3. Club Brugge 8, 4. Zenit 1.

G csoport: Dinamo Kijev–Ferencváros 0-1, Barcelona–Juventus 0-3. A csoport végeredménye: 1. Juventus 15 pont, 2. Barcelona 15, Dinamo Kijev 4, 4. Ferencváros 1.

H csoport: Paris Saint-Germain–Basaksehir (félbeszakadt), RB Leipzig–Manchester United 3-2. Az állás: 1. RB Leipzig 12, 2. Manchester United 9, 2. PSG 9 (5 mérkőzésből), 4. Basaksehir 3 (5).

2024.07.08. hétfő, 18:00