392.6
362.16
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba
Nuno Sequeira, a portugál Braga játékosa (k) Jurij Medvedev és Holman Dávid, a szlovák Slovan Bratislava játékosai között a labdarúgó Európa-liga második fordulójában, a K csoportban játszott mérkőzésen a bragai stadionban 2019. október 3-án.
Nyitókép: Luis Vieira

Magyaros döntetlen és botrány az Európa-ligában

Gól nélküli döntetlent hozott a Lugano-Dinamo Kijev magyar érdekeltségű rangadó a labdarúgó Európa-liga csoportkörének második fordulójában.

A svájci csapatban Vécsei Bálint végigjátszotta a találkozót, Holender Filipet a 78. percben cserélték be, míg Kecskés Ákos nem jutott szóhoz, a túloldalon pedig Kádár Tamás végig a pályán töltötte a meccset. Az ukránok válogatott védője sárga lapot is kapott az első félidőben.

Holman Dávid csapata, a Slovan Bratislava 2-2-es döntetlent játszott a portugál SC Braga otthonában. A magyar válogatott középpályás kezdő volt a pozsonyiaknál, majd a 68. percben lecserélték. A házigazdák kétszer is vezetést szereztek, de a Slovan előbb az első félidő hosszabbításában egy büntető utáni kipattanó labda értékesítésével, majd a 87. percben egy öngóllal egyenlített.

A Manchester United gól nélküli döntetlent játszott a holland AZ Alkmaar vendégeként Hágában. Az angol csapat hat lövéssel próbálkozott, de egyik sem találta el a kaput. A másik angol sztárcsapat, az Arsenal 4-0-ra verte a Standard Liege-t.

A luxemburgi Dudelange és az azeri Qarabag mérkőzése a 36. percben félbeszakadt, és körülbelül negyed óráig állt a játék, mert valaki egy drónt röptetett a pálya felé, amelyről Hegyi-Karabah Köztársaság zászlaja lógott. A keresztény szakadár örmények ellenőrzése alatt álló azerbajdzsáni beékelődés miatt kitört háborúban mintegy 30 ezer ember halt meg. A találkozót végül 4-1-re a Qarabag nyerte.

Európa-liga, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:

Sevilla (spanyol)-APOEL (ciprusi) 1-0 (1-0)

F91 Dudelange (luxemburgi)-Qarabag (azeri) 1-4 (0-3)

Az állás: 1. Sevilla 6 pont, 2. Qarabag 3 (4-4), 3. Dudelange 3 (5-7), 4. APOEL 0

B csoport:

Malmö FF (svéd)-FC Köbenhavn (dán) 1-1 (0-1)

FC Lugano (svájci)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-0

Az állás: 1. FC Köbenhavn 4 pont (2-1), 2. Dinamo Kijev 4 (1-0), 3. Malmö 1 (1-2), 4. Lugano 1 (0-1)

C csoport:

Trabzonspor (török)-FC Basel (svájci) 2-2 (1-1)

FK Krasznodar (orosz)-Getafe (spanyol) 1-2 (0-1)

Az állás: 1. Getafe 6 pont, 2. Basel 4, 3. Trabzonspor 1, 4. Krasznodar 0

D csoport:

Sporting Lisboa (portugál)-LASK Linz (osztrák) 2-1 (0-1)

Rosenborg BK (norvég)-PSV Eindhoven (holland) 1-4 (0-3)

Az állás: 1. PSV Eindhoven 6 pont, 2. Sporting Lisboa 3 (4-4), 3. LASK Linz 3 (2-2), 4. Rosenborg 0

E csoport:

Celtic Glasgow (skót)-CFR Cluj (román) 2-0 (1-0)

SS Lazio (olasz)-Stade Rennes (francia) 2-1 (0-0)

Az állás: 1. Celtic Glasgow 4 pont, 2. SS Lazio 3 (3-3), 3. CFR Cluj 3 (2-3), 4. Stade Rennes 1

F csoport:

Arsenal (angol)-Standard Liége (belga) 4-0 (3-0)

Vitória Guimaraes (portugál)-Eintracht Frankfurt (német) 0-1 (0-1)

Az állás: 1. Arsenal 6 pont, 2. Standard Liege 3 (2-4), 3. Eintracht Frankfurt 3 (1-3), 4. Vitoria Guimaraes 0

G csoport:

Young Boys (svájci)-Glasgow Rangers (skót) 2-1 (0-1)

Feyenoord (holland)-FC Porto (portugál) 2-0 (0-0)

Az állás: 1. Feyenoord 3 pont (2-1), 2. Young Boys 3 (3-3), 3. Glasgow Rangers 3 (2-2), 4. FC Porto 3 (2-3)

H csoport:

CSZKA Moszkva (orosz)-Espanyol (spanyol) 0-2 (0-0)

Ferencváros-PFC Ludogorec (bolgár) 0-3 (0-2)

Az állás: 1. PFC Ludogorec 6, 2. Espanyol 4, 3. Ferencváros 1, 4. CSZKA Moszkva 0

I csoport:

St. Étienne (francia)-VfL Wolfsburg (német) 1-1 (1-1)

Olekszandrija (ukrán)-KAA Gent (belga) 1-1 (0-1)

Az állás: 1. Wolfsburg 4 pont (4-2), 2. KAA Gent 4 (4-3), 3. St. Étienne 1 (3-4), 4. Olekszandrija 1 (2-4)

J csoport:

Basaksehir (török)-Borussia Mönchengladbach (német) 1-1 (0-0)

Wolfsberger AC (osztrák)-AS Roma (olasz) 1-1 (0-1)

Az állás: 1. Wolfsberger AC és AS Roma 4 pont (5-1), 3. Borussia Mönchengladbach és Basaksehir 1 (1-5)

K csoport:

Besiktas (török)-Wolverhampton Wanderers (angol) 0-1 (0-0)

SC Braga (portugál)-Slovan Bratislava (szlovák) 2-2 (1-1)

Az állás: 1. Slovan Bratislava 4 pont (6-4), 2. SC Braga 4 (3-2), 3. Wolverhampton Wanderers 3, 4. Besiktas 0

L csoport:

AZ Alkmaar (holland)-Manchester United (angol) 0-0 (0-0)

FK Asztana (kazah)-Partizan Beograd (szerb) 1-2 (0-1)

Az állás: 1. Partizan Beograd 4 pont (4-3), 2. Manchester United 4 (1-0), 3. AZ Alkmaar 2, 4. FK Asztana 0

Alig van korszerű ingatlan idehaza, de az otthonfelújítási program nagy hajtóerő lehet

Az évente megépülő húszezer új lakás nagyon elenyésző szám a négy és fél milliós országos lakásállományhoz képest – mondta az InfoRádióban az MBH Jelzálogbank vezérigazgatója. Nagy Gyula arról is beszélt, hogy az otthonfelújítási programban a nyílászárócsere a legolcsóbb beruházás, a homlokzati és födémszigetelés viszont jelentős kiadásokkal jár.
2024.07.08. hétfő, 18:00