369.92
71912.15
2024. július 2. kedd Ottó

A Manchester City a második félidőben megverte a Barcelonát

Második félidőbelii jobb játékával a Manchester City 3-1-re legyőzte a Barcelonát. Ebben a csoportban még nem dőlt el semmi, a továbbiakból az Arsenal, a PSG, az Atlético és a Bayern is továbbjutott a BL-ben.

BESIKTAS–NAPOLI 1-1: Ez a találkozó már véget ért, a törökök gólját a portugál Quaresma, az olaszokét a szlovák Marek Hamsik szerezte.

MANCHESTER CITY–BARCELONA 0-0: Megkezdődött a mérkőzés, amelyet Kassai Viktor vezet.

MANCHESTER CITY–BARCELONA 0-0: A 11. percben Sterlinget Umtiti felrúgta a tizenhatoson belül. Kassai tévedett, amikor az angolnak adott sárga lapot műesésért.

LUDOGOREC–ARSENAL 1-0: Jonathan Cafu góljával a bolgárok előnybe kerültek.

PSV–BAYERN MÜNCHEN 1-0: Ismerjük meg Santiago Arias nevét! A 24 éves kolumbiai jobbhátvéd vezetést szerzett csapatának a bajorok ellen. Carlo Ancelotti csapata az előző idegenbeli mérkőzését elveszítette a BL-ben, méghozzá az Atlético ellen.

LUDOGOREC–ARSENAL 2-0: Még egy légiós vette be az „ágyúsok” hálóját: a nagyváradi származású Claudiu Keserü.

MANCHESTER CITY–BARCELONA 0-1:  A City, pontosabban Agüero kísérlete után Messi a saját tizenhatosa előtt labdát szerzett, indította Neymart, aki a legjobb ütemben visszatette az addigra felvágtázó társ elé a labdát, aki pontosan kilőtte a bal alsó sarkot. Messi a legutóbbi 14, angol klub ellen vívott mérkőzésén 16 gólt szerzett.

LUDOGOREC–ARSENAL 2-1: Potyognak a gólok Bulgáriában. Mesut Özil előkészítése után Granit Xhaka szépített.

ATLÉTICO MADRID–FK ROSZTOV 1-0: Abszolút papírforma-eredmény, vezet az Atleti az oroszok ellen. Antoine Griezmann látványos, mondhatni akrobatikus gólt szerzett.

ATLÉTICO MADRID–FK ROSZTOV 1-0: Egyáltalán nem papírforma-eredmény, kiegyenlített az FK Rosztov a 30. percben, alig egy perccel Griezmann találata után. Az iráni válogatott Szerdar Azmun a gólszerző.

MÖNCHENGLADBACH–CELTIC 1-0: Lars Stindl góljával vezetnek a németek.

PSV–BAYERN MÜNCHEN 1-1: Kiegyenlített a Bayern, a 34. percben Robert Lewandowski vette be tizenegyesből a hollandok kapuját.

MANCHESTER CITY–BARCELONA 1-1: Miközben a Barcelona 72-28-ra javította a labdabirtoklási statisztikáját, s kihagyott három helyzetet, a City kiegyenlített. Agüero passza után Sterling keresztbe lőtte a labdát, s az üresen érkező Ilkay Gündogan közelről a hálóba lőtt.

LUDOGOREC–ARSENAL 2-2: Már nincsen hátrányban az angol gárda, Olivier Giroud a bolgár este negyedik légiós gólszerzője.

SL BENFICA–DINAMO KIJEV 1-0: Eduardo Salvio lőtt a Dinamo kapujába.

FC BASEL–PARIS SAINT-GERMAIN 0-1: Egyetlen mérkőzés sem áll már gól nélkül. Utoljára Bázelben tört meg a jég, Blaise Matuidi juttatta előnyhöz a párizsiakat.

MANCHESTER CITY–BARCELONA 2-1: Kevin De Bruyne az 51. percben szabadrúgásból szerzett vezetést. Nem volt védhetetlen a lövés, Ter Stegen nem állt a helyzet magaslatán. A City jobban játszik ebben a félidőben.

MANCHESTER CITY–BARCELONA 3-1: Kevin De Bruyne passza után a centerezés Agüero testéről (kezéről…) hátra felé pattant, Gündogan pedig az üresen tátongó kapuba vágta a labdát.

PSV–BAYERN MÜNCHEN 1-2: Robert Lewandowski újabb góljával immár a bajorok vezetnek.

MÖNCHENGLADBACH–CELTIC 1-1: MoussaDembélé büntetőből kiegyenlített.

BENFICA–DINAMO KIJEV 1-0: Junior Moraes, a vendégek csatára büntetőt hibázott.

FC BASEL–PARIS-SG 1-1: Már nem vezetnek a franciák, Luca Zuffi kiegyenlített.

LUDOGOREC–ARSENAL 2-3: Sikerült fordítania az így továbbjutó Arsenalnak, Mesut Özil lőtte a gólt.

FC BASEL–PARIS-SG 1-2: Thomas Meunier belőtte a labdát az immár tíz főre olvadt svájciak kapujába.

ATLÉTICO MADRID–FK ROSZTOV 2-1: Antoine Griezmanné a nap utolsó gólja, az Atlético mégis megverte az oroszokat.

A csoport:

Ludogorec (bolgár)-Arsenal (angol) 2-3

FC Basel (svájci)-Paris Saint-Germain (francia) 1-2

A csoport állása: 1. Arsenal 10 pont (12-3), 2. Paris Saint-Germain 10 (9-3), 3. FC Basel 1 (2-8), 4. Ludogorec 1 (4-13)

B csoport:

Besiktas (török)-SSC Napoli (olasz) 1-1

Benfica (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-0

A csoport állása: 1. Napoli 7 pont (9-7), 2. Benfica 7 (6-5), 3. Besiktas 6, 4. Dinamo Kijev 1