Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Cseh is majdnem felúszott a dobogóra

Egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzot gyűjtöttek a magyar úszók az isztambuli rövidpályás Európa-bajnokság vasárnapi befejező napján, amelyen Gyurta Dániel világcsúccsal - egyúttal persze kontinens- és országos rekorddal - nyert 200 m mellen.

Kiss László szövetségi kapitány csapata a négynapos, törökországi kontinentális seregszemlét az élcsoportban zárta a nemzetek medálversenyében az összesen 8 éremmel: a 3 Európa-bajnoki címmel, a 4 második és az egy harmadik hellyel.

Az Eb finisében Gyurta Dániel tett ki a leginkább magáért, aki a 100 méter ezüstérme után a 200 m mell döntőjében világklasszishoz méltóan 2:00.67 perces, hatalmas világcsúccsal, tetemes előnnyel diadalmaskodott két orosz riválisa előtt. A régi rekord 2:01.98 perc volt, amit az ausztrál Christian Sprenger úszott idén augusztusban. A 100 m mellen a nyitónapon Eb-ezüstérmes magyar klasszis versenyző - 2006 és 2007 után - pályafutása harmadik rövidpályás kontinenselsőségét szerezte a hosszabbik távon. Amellett 25 méteres medencében övé a 21. magyar Európa-bajnoki arany.

A finálé másik magyarját, a tizedikként célba ért Molnár Ákost kizárták.

Verrasztó Evelyn, a 200 m vegyesen aranyat, 100-on ezüstöt kiérdemelt kiválóság a második helyen végzett 200 méteres gyorsúszásban. Újabb ezüstjét 1:52.61 perces nagy magyar csúccsal szerezte meg, az 1:51.17-es világrekorddal győztes olasz Federica Pellegrini mögött. Az előző országos csúcsot is Verrasztó tartotta: jelesül vasárnap délelőtt csapott a célba 1:53.86-os idővel.

A bronzérmet Jakabos Zsuzsanna harcolta ki 400 m vegyesen. A táv első felében még vezetett, aztán leggyengébb úszásnemében, mellen visszaesett, remek hajrával azonban a harmadik helyet meg tudta szerezni, méghozzá 4:28.46 perces nagyszerű új országos csúccsal. A régit Hosszú Katinka tartotta 2007. december 16. óta, 4:32.10-zel.

Cseh László 200 m gyorson remekelt vasárnap, a szám fináléjában kiemelkedő teljesítménnyel, országos csúcsjavítással, negyedikként fejezte be szereplését. A 400 m vegyes aranyérmese a számára szokatlan terepen is bátor versenyzéssel rukkolt elő, féltávnál még vezetett, a hajrában azonban hárman is elébe kerültek úgy, hogy a bronzérmes orosz Lobincev csupán 12 századdal volt gyorsabb nála. A negyedik helyet Cseh 1:41.64 perccel szerezte meg, tovább faragva délelőtti, 1:43.01-es magyar csúcsából.

A 100 méteres női pillangó döntőjében Dara Eszter - aki nem sokkal előbb az 50 m gyors elődöntőjében saját országos rekordját 24.93-ról 24.90 másodpercre vitte le, bár így is csak a 19. tudott lenni - a hetedik helyen végzett 57.48 másodperces idővel.

A nap, egyben az Eb utolsó magyar érdekeltségű számának, a 200 méteres női hátúszásnak a döntőjében Szepesi Nikolett hatodik lett, miután 2:04.68 perccel csapott a célba, alig elmaradva délelőtti, 2:04.47-es friss országos csúcsától. Összességében így is pompás rekordtermést jegyezhettek fel a magyar "legek" listáján, merthogy a zárónapi selejtezőkben 5, a délutáni programban pedig 4, együttesen tehát 9 magyar csúcs született vasárnap.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Napelemrekordok után jön a kijózanodás: ezért drága a magyar energia

Napelemrekordok után jön a kijózanodás: ezért drága a magyar energia

Miközben a magyar háztartások Európa legalacsonyabb villamosenergia-árait fizetik – a budapesti 9,6 eurocentes kilowattóránkénti lakossági ár nagyjából harmada a 25,8 eurocentes uniós átlagnak –, a hazai ipari fogyasztók 2026 első félévében több mint 20 százalékkal drágábban jutottak áramhoz, mint uniós versenytársaik. A két jelenség nem független egymástól. A magyar villamosenergia-piacon az elmúlt években olyan keresztfinanszírozási és szabályozási mechanizmusok épültek ki, amelyek egyre nehezebben átláthatók, egyre kevésbé hatékonyak és összeegyeztethetők a versenyképességi, beruházási és energiapolitikai célokkal, így a változtatások elkerülhetetlenek lesznek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. június 28. 11:59
2026. június 28. 11:31
×
×