Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Új pontszámítási rendszer a Formula-1-ben

Új pontszámítási rendszert fogadott el a Formula-1-ben a Nemzetközi Automobil-szövetség. Ennek alapján a futamgyőzelemért 25 pont jár majd a jövő évtől, és az első 10 versenyző kap pontot.

A Nemzetközi Automobil-szövetség és a csapatok javaslatára a Motorsport Világtanács megváltoztatta a Formula-1-es világbajnoki sorozat pontrendszerét.

A jövő évtől a futamgyőzelemért 25 pont jár majd, a második 20-at, a harmadik 15-öt kap. Az eddigi nyolccal ellentétben az első tíz versenyző kap pontot, a negyedik 10-et, míg a tizedik egyet.

A változtatásra azért volt szükség, mert jövőre immár 13 csapat 26 versenyzője indul az F1-ben, ami 1995 óta a legnagyobb létszám a száguldó cirkuszban.

A Világtanács a versenynaptárban is eszközölt módosítást, amely szerint az Abu-Dzabi Nagydíj lesz az idény utolsó futama a korábban kijelölt Brazil Nagydíj helyett. A dél-amerikai viadalra a befejező verseny előtti hétvégén kerül sor. Ismét lesz új helyszín a naptárban, a Koreai Köztársaságban ugyanis jövőre rendezik meg az első Forma-1-es futamot. A szezon Bahreinban rajtol március 14-én

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×