Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Női európai kézilabdakupák: az utóbbi tíz év legrosszabb szereplése

Már csak a Győr és a Debrecen áll a női európai kézilabdakupákban, miután vasárnap három magyar csapat is kiesett.

A handball.hu cikke szerint ez az elmúlt tíz év legrosszabb magyar szereplése, ugyanis a 4. fordulóig rendre négy, öt, esetleg hat magyar is eljutott, azaz november közepén még ennyien voltak versenyben.

A Bajnokok Ligájában érdekelt Győr pillanatnyilag csak a harmadik, s ha még egy helyet visszacsúszik, akkor szintén búcsúra kényszerül. A Debrecen a KEK-ben a 16 közé került, ám az EHF Kupában az FTC, a Békéscsaba és a Fehérvár is kiesett vasárnap, és lemaradt a nyolcaddöntőről.

A szaklap írása szerint a mostani rossz szereplésnek később az lehet a hozadéka, hogy a BL-ben nem két, hanem egy magyar klub vehet részt, ebben az esetben a kevésbé erős országoknak fenntartott Challenge Kupában lehet majd együttest indítani - erre még nem volt példa.

Ezért lenne fontos, hogy a Győr az európai pontszámításnál "jól jövedelmező" BL-ben folytathassa, és a DVSC is jusson minél messzebbre.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×