Infostart.hu
eur:
353.89
usd:
310.72
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

A kijevi polgármester BL-bojkottra biztat

Leonyid Csernoveckij, Kijev polgármestere arra biztatja a helyi Dinamo szurkolóit, hogy ne menjenek ki az olasz Inter elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre. A főváros első embere szerint ugyanis nem elégségesek a Dinamo által tett előkészületek.

Korábban még az is felvetődött, hogy az UEFA zárt kapuk mögötti rendezést engedélyez csak, vagy akár el is halasztja a találkozót. A Dinamo vezetői ellenben mindenképpen amellett voltak, hogy az eredeti időpontban, s nézőkkel a tribünön játsszák le a ma esti találkozót.

Ihor Szurkisz, a Dinamo elnöke közölte, húszezer szájmaszkot készíttettek, s abból minden szurkoló fog egyet kapni. Ugyancsak maszkot kapnak a stadionban dolgozók is. A maszkokat a stadionba belépéskor osztják majd szét.

Leonyid Csernoveckij polgármester ugyanakkor tart attól, hogy a már eddig is 67 halálos áldozatot követelő járványban, amelynek következményeként ezreket ápolnak kórházban, a maszk nem elégséges védekezés. "Arra szólítjuk fel a szurkolókat, hogy inkább maradjanak otthon, ne menjenek ki a mérkőzésre, ne legyenek tömegben!" - mondta.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×