Infostart.hu
eur:
354.76
usd:
312.21
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál

Először nyert Madridban a Milan - nézze meg!

Manuel Pellegrini szerint nem Cristiano Ronaldo hiánya, hanem a védelmi hibák okozták a Real Madrid vesztét a Milan elleni, szerda esti Bajnokok Ligája-mérkőzésen. Az olasz csapat története során most először tudta legyőzni a Realt saját pályáján.

A két győztes meccs után a harmadik csoportmérkőzésén alulmaradt madridiak chilei vezetőedzője a 2-3-ra végződött találkozót követő sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy bár Ronaldo az egyik legjobb futballistájuk, aki bokasérülése miatt nem szerepelhetett, valójában azért kaptak ki, mert a tapasztalt olasz együttes könyörtelenül kihasználta a Real hátsó alakzatának mulasztásait.


"Sokkal nyugodtabban kellett volna játszanunk és végig ellenőrzésünk alatt tartani az összecsapást - fogalmazott a Madridba a nyáron éppen a milánóiaktól átigazolt brazil világsztár, Kaká, aki nem tudott kimagasló teljesítményt nyújtani volt csapata ellen. - A Milan mindig mindenkire nézve veszélyes, nagy játékosai vannak. Remélem, legközelebb javítunk, és továbbjutunk a csoportból."

Szemben Kakával, a vendégek alig 20 éves támadója, a honfitárs Alexandre Pato kirobbanó formában futballozott, kétszer is eredményes volt, s második gólja - ugyanúgy, mint a hétvégi, AS Roma elleni olasz bajnoki rangadón - a Bernabéu Stadionban is a győzelmet jelentő találatnak bizonyult.

"Óriási dolognak tartom a két gólomat, mivel azt éppen a nagy rivális Real Madrid otthonában szereztem" - mondta az ifjú csatár, aki ezzel alighanem hosszabb távra is megerősítette pozíciójában a szintén brazil vezetőedzőt, Leonardót.
"A második félidőben végig az járt a fejemben, hogy nyerhetünk" - vallotta meg Leonardo, akinek együttese a madridi sikerrel beérte a 6 pontos Realt, és mivel a francia Marseille győzni tudott Zürichben (0-1) a svájci vetélytárs ellen, mindkét hárompontos riválisát megelőzte a csoportkörök félidejében.

A Milan korábban még sosem nyert meg olyan Bajnokok Ligája-mérkőzést idegenben, ahol az ellenfél szerezte az első gólt.

Leonardo volt az, aki annakidején a Milanba csábította a fiatal Kakát. Madridban a második félidő kezdetekor jóbarátként köszöntötték egymást. "Ez kettőnk közös ügye, ennyit mondhatok. Nem volt egyszerű számára annyi trófea és élmény után otthagyni a Milant, és eljönni Madridba. Itt mindent az elejéről kell kezdenie" - mondta a brazil tréner.

Kaká pedig arról beszélt, hogy a szerdai érzelmekkel telített este volt. "Sok baráttal találkozhattam újra, azonban az eredmény már kevésbé tetszik, mert győzni akartunk" - nyilatkozta a brazil sztár.

Galliani szenvedett

"Kész szenvedés volt számomra a mérkőzés. Mellettem ült Michel Platini és Florentino Pérez, illetve egy madridi hölgy. Egész végig az ajkaimat harapdáltam, hogy visszafogjam magam. Még a harmadik gólnál sem ünnepelhettem, ami igen furcsa volt" - mondta a Milan ügyvezetője, Adriano Galliani. Hozzátette: a siker Leonardóé, aki el mert jönni Madridba úgy, hogy három támadót tett a kezdőbe, ráadásul még Seedorfot is pályára küldte.

"A játékosaink remek képességűek. Nem igaz, hogy mi csak a Bajnokok Ligáját veszzük komolyan. Egyszerűen ez a sorozat fekszik nekünk, mert itt mindenki játszani akar és hagyja játszani a másikat is. Ilyenkor pedig azonnal előjön a technikánk" - emelte ki, és hozzátette, a Milan gépe hajnali 4-kor landol olasz földön, és reméli, addigra már minden klub bezár és bulizós kedvű játékosainknak nem lesz hová menniük.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×