Infostart.hu
eur:
354.3
usd:
311.35
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Gera: Elbúcsúztam a válogatottól

Gera Zoltán a Dánia elleni világbajnoki selejtező előtt úgy döntött, elhagyja a válogatott edzőtáborát, és nem tekinti magát kerettagnak. A középpályás a pepsifoci.hu-n vezetett blogjában azt írta, a döntés már régóta érlelődött benne, de csak a dánok elleni meccs után akarta bejelenteni elhatározását. A Fulham légiósa kiemelte: belátható időn belül nem kíván a magyar nemzeti együttesben szerepelni.

"A mai napon nem lépek pályára Koppenhágában a válogatott tagjaként, és egyelőre fogalmam sincs, hogy leszek-e, lehetek-e még valaha tagja a válogatottnak. A mai napon jeleztem Erwin Koemannak, hogy nem tekintem magam a továbbiakban a válogatott keret tagjának. Döntésemnek nyilván súlyos következményei lesznek, melyek jelenleg számomra is beláthatatlanok" - írta a pepsifoci.hu-n vezetett blogjában Gera Zoltán.

A középpályás hozzáteszi: az elkövetkező időszakban nem szeretne pályára lépni a válogatottban, de nem biztos, hogy ez a döntés pályafutása végéig szól. "A magam részéről most az a legpontosabb fogalmazás, hogy belátható időn belül nem kívánok a válogatottban szerepelni, nyilván változhatnak úgy a körülmények, hogy a döntésemet megváltoztatom, de tudom, hogy akkor majd fogadókészség is kell a válogatott és az MLSZ oldaláról, és azt is, hogy ez egyáltalán nem garantált. Tisztában vagyok ezzel, de ennek ellenére is úgy éreztem, hogy meg kell hoznom a mai döntésemet" - emelte ki.

A Fulham légiósa közölte: ez nem egy hirtelen jött és előzmények nélküli döntés, ami ma történt, az már többször benne volt a levegőben, de nem gondolta soha, hogy valóban eljutnak idáig a dolgok.

"Az elmúlt hónapokban többször éreztem azt, hogy a kapitány nem bízik bennem igazán, és több olyan dolog is történt, amit méltatlannak éreztem, illetve úgy gondoltam, hogy nem szolgáltam rá. A tőlem telhető legtöbbet mindig igyekeztem megtenni a válogatottban, de huzamosabb ideje éreztem, hogy nem vagyunk egy hullámhosszon, és több dolog is kifejezetten zavart, bántott, ami a válogatottban uralkodó hangulatot illeti" - fejtette ki.

Gera Zoltán azt írja, egy ideje érlelődött benne a gondolat, hogy ezt így nem szeretné tovább csinálni, majd meghozta azt a döntést, hogy a vb-selejtezők lezárultával bejelenti, a közeljövőben nem kívánok a válogatottban szerepelni, miközben végig tisztában volt azzal, hogy rossz lesz a fogadtatás.

"Az természetes volt, hogy erről senkinek nem beszéltem, egyetlen társam sem sejthette, és azon voltam, hogy Portugália ellen, illetve most Dánia ellen is a lehető legtöbbet nyújtsam a pályán. A mostani meccsen erre már nem kerülhet sor, mert a kapitány ma délelőtt az átmozgató edzés után közölte velem, hogy a kispadra sem jelöl, és csak a lelátóról nézhetem a meccset. A dolognak természetesen volt előzménye, méghozzá több is. Itt most nem a régebbi előzményekre gondolok, amikor elvették tőlem a kapitányi szalagot, illetve a kulcsmérkőzéseken a kispadra kényszerültem, hanem inkább a közelmúltbeli eseményekre" - olvasható a blogban.

"A szombati lisszaboni meccs után először hétfőn beszéltünk Erwin Koemannal, aki az edzésen félrehívott, kérdéseket tett fel, kritikát fogalmazott meg, és volt köztünk nézetkülönbség. A felvetései után éreztem, hogy van esélye annak, hogy nem kapok helyet a csapatban Dánia ellen, de természetesen igyekeztem bebizonyítani, hogy helyem van a kezdők között. Azután sajnos kedden elkéstem egy találkozóról, mert rosszul tudtam az időpontot, így öt perccel később jelentem meg. Ez hiba volt, aminek a következményeit nyilván viselnem kell. A szerdai átmozgató edzés után Erwin Koeman félrehívott és közölte velem, hogy este a kispadon sem kapok helyet, és csak a lelátóról nézhetem a meccset. Ezt követően úgy döntöttem, hogy a korábban meghozott döntésemet azonnal közlöm a kapitánnyal, és jelzem neki, a jövőben nem kívánok pályára lépni a válogatottban, és már este sem szeretnék zavarni, nem akarom, hogy mindenki az én kihagyásommal foglalkozzon, az legyen a téma, hogy a csapatkapitány a lelátón ül. A kapitány ezek után mondta, hogy már a további közös programokon se vegyek részt, én pedig úgy döntöttem, hogy a lehető leghamarabb szeretnék visszatérni Londonba, ahol így másnap már edzhetek. Nem láttam értelmét a lelátón ülni, és, azt hiszem, ezt nem is tudtam volna megtenni. Az ebédet követően végigjártam a szobákat, elköszöntem a srácoktól, mindenkinek sok sikert kívántam, majd csomagolni kezdtem" - írta Gera Zoltán.

A 30 éves játékos kiemelte: nehéz döntést hozott meg, olyat, ami korábban elképzelhetetlennek tűnt, de most úgy érzi, hogy ezt kell tenni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. 111 esetben van vízkorlátozás, döntően önkormányzati tulajdonú helyeken. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá. Tájékoztatót tartanak a kormány döntéseiről. A legfőbb ügyész és az ukrán „aranykonvoj” ügye is a témák között szerepelt.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek. Ennek hatásait már az ázsiai piacokon is láttuk, ahol többnyire emelkedtek a tőzsdék, különösen a dél-koreai index, amelyben nagy súllyal szerepelnek tech részvények, de Amerikában és Európában is emelkednek a piacok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×