Infostart.hu
eur:
354.3
usd:
311.35
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Búfelejtő győzelem Dániában

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra nyert Dánia ellen utolsó világbajnoki selejtezőjén. Erwin Koeman szövetségi kapitány együttese a negyedik helyen zárt csoportjában, így nem jutott ki a jövő évi vb-re.

A Londonba visszautazó Gera Zoltán nélkül, de a korábbiakhoz képest több támadó szellemű játékossal és két csatárral kezdett a magyar válogatott utolsó selejtezőjén a már biztos vb-résztvevő Dánia ellen. A dánok számára tét nélküli volt a meccs, de Morten Olsen így sem pihentette legjobbjait, Agger, Rommedahl, Tomasson és Bendtner is kezdett Koppenhágában, ahol 40 ezren gyűltek össze, hogy nemzeti csapatukat ünnepeljék.

A dán játékosok pedig úgy gondolták, azzal szolgálják ki lelkes közönségüket, ha utolsó meccsüket is megnyerik, ezért az első perctől rohamozni kezdtek, több nagy helyzetük volt, köszönhetően a magyar védők bizonytalanságának, de Babos Gábor nagyokat védett.

A magyar együttes negyedóra után tudott kijönni a szorításból, de csak pontrúgások révén jelentett veszélyt Sörensen kapujára.

A dánoknál Enevoldsen volt elemében, két percen belül két veszélyes lövése is akadt, de az egyik fölé szállt, a másiknál pedig Babos bravúrjára volt szükség.

A dánok mezőnyfölényben voltak, a 35. percben mégis Erwin Koeman együttese szerzett vezetést: Rudolf ugratta ki Buzsákyt, de a labda egy hazai védőről pattant a magyar irányítóhoz, és végül 12 méterről a hálóba lőtt. Buzsákynak megjött a kedve, 30 méterről lőtt, de ez a löket Sörensen ölében landolt.

A szünet előtt még Rudolfnak volt egy próbálkozása, a magyar kapu előtt pedig Vanczák mentett Tomasson elől fejjel.

A második félidőre még egy támadót, a hórihorgas Sören Larsen küldte be a dán kapitány, de így sem tudtak olyan elánnal rohamozni a hazaiak, ahogy az első játékrész elején. A vezetés birtokában a magyar válogatott is bátrabban futballozott, jobban megtartották a labdát középpályásaink.

Az első helyzet Aggeré volt, a védő távoli bombáját Babos szögletre ütötte.

A Koeman-csapat egyre tudatosabb akciókat vezetett, és egyre többször került a dán kapu elé. Az 56. percben Torghelle kiugratása után Varga lövését blokkolták, majd Rudolf kísérletezett bátran.

A védelem is megnyugodott, Juhász és Vanczák is stabilan játszott, és a középpálya is jól szűrt, így a dánok távoli lövésekkel próbálkoztak - sikertelenül.

A 70. percben "debreceni" akció végén növelhette volna vezetésté a magyar együttes, de Bodnár beadása után Varga perdítése a felső lécre pattant.

A 85. percben Silberbauer bombáját Babos nagy bravúrral tolta a kapu fölé, majd a túloldalon Sörensen hibája után Huszti passzolt vissza Dzsudzsák elé, aki 30 méterről az üres kapu fölé emelt. Az utolsó perceket még megnyomta a dán alakulat, de azért az érződött, nem komoly a tét számukra.

Az eredmény végül nem változott, a magyar válogatott megnyerte utolsó csoportmeccsét, és hosszú idő után először győzött tétmérkőzésen olyan együttes ellen, amely kijut az aktuális nemzetközi tornára.

További eredmények: Portugália-Málta 4-0, Svédország-Albánia 4-1.

A csoportot Dánia nyerte, a portugálok második helyezésük révén pótselejtezőn vehetnek részt, a magyar csapat pedig a papírformának megfelelően negyedik lett 16 ponttal.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. 111 esetben van vízkorlátozás, döntően önkormányzati tulajdonú helyeken. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá. Tájékoztatót tartanak a kormány döntéseiről. A legfőbb ügyész és az ukrán „aranykonvoj” ügye is a témák között szerepelt.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek. Ennek hatásait már az ázsiai piacokon is láttuk, ahol többnyire emelkedtek a tőzsdék, különösen a dél-koreai index, amelyben nagy súllyal szerepelnek tech részvények, de Amerikában és Európában is emelkednek a piacok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×