Infostart.hu
eur:
355.58
usd:
312.28
bux:
138946.36
2026. június 23. kedd Zoltán

Dornbach Ildikó:"Pars nem volt felkészülve a világbajnokságra"

Bár érmet nem szerzett, jól teljesített a magyar atlétaválogatott a berlini világbajnokságon - Dornbach Ildikó szakmai igazgató szerint. A kapitány úgy véli, a jövő évi barcelonai Európa-bajnokságon több döntőse lehet a csapatnak.

A szakmai elvárás egy érem, s egy döntős helyezés volt a vb előtt.

"A célkitűzéstől elmaradtunk, ami a csapat tetejét illeti, azaz nem szereztünk érmet, ettől sokan összeomlottak, de engem ez nem kavart fel. Sokkal inkább feldob, hogy a csapat milyen jól teljesített - nyilatkozott Dornbach Ildikó az MTI-nek. - Pars Krisztiántól én személy szerint nem vártam győzelmet, s az, hogy harmadik vagy negyedik helyen végez, szinte teljesen mindegy. Krisztián nem volt felkészülve erre a vb-re, a sérülése miatt nem tudta a szükséges munkát elvégezni, versenyekkel igyekezett szinten tartani magát. De egy világbajnokságra speciális módon kell felkészülni. Krisztián dobhat még ebben az évben 80 métert, meg is nyerheti a Világdöntőt, de a Grand Prix-viadalokat nem lehet összehasonlítani egy vb-vel."

A kapitány hozzátette: többen ugyanakkor a világelit közelébe jutottak. "Aki az elődöntőbe befér, az közel van a legjobbakhoz, s volt pár ilyen helyezésünk, illetve olyan, amikor alig maradtunk le a fináléról. Ezek a versenyzők jövőre döntősök lesznek az Eb-n. Kiss Dániel például országos csúcsot futott, egy világversenyen ez nagyon nagy dolog. Önmagához képest, Krisztián kivételével, mindenki jól teljesített."

Dornbach Ildikó kiemelte, hogy a szakvezetés négyéves ciklusban gondolkodik. "Ennek ez volt az első állomása, s igen jól sikerült. Sok fiatal kapott helyet a csapatban, s még vannak, akik most nem fértek be a válogatottba. Tudjuk, hogy milyen feladatok várnak ránk, de úgy vélem, pozitív, előremutató a tendencia."

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály, miután 6,00 százalékra csökkentették az alapkamatot.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×