Infostart.hu
eur:
352.37
usd:
307.64
bux:
139144.55
2026. június 22. hétfő Paulina

Kórházba szállították Cseh Lászlót

Kórházba kellett szállítani Cseh Lászlót Rómában, az úszó-világbajnokság helyszínén - tájékoztatta az InfoRádiót a Magyar Úszószövetség sajtófőnöke.

A repülőúton egyértelművé vált, hogy a Ferihegyre is rossz bőrben érkező, aztán egyre rosszabb állapotba kerülő Cseh Lászlót kórházba kell szállítani. Ruza József csapatvezető mentőt rendelt a világbajnok, háromszoros olimpiai ezüstérmes sportolónak, hogy a lehető leggyorsabban megkapja a szükséges kezelést - mondta Csurka Gergely.

Cseh Lászlónak rendkívül súlyos hasmenése van, rázza a hideg - a kiszáradást meggátlandó kellett sürgősen infúziót, illetve a diagnózistól függően gyógyszeres kezelést kapnia.

Bár kiengedték a kórházból, két infúzió után is 38 fokos láza van a versenyzőnek. A csapattól származó információ szerint a kórházban az infúzió mellett gyógyszeres kezelést is kapott a pekingi olimpia háromszoros ezüstérmese, igaz, a felajánlott injekciós megoldást nem fogadták el, mivel az doppingszert is tartalmazott, azaz maradtak a tabletták.

Kausz István csapatorvos szerint egyelőre nem lehet teljes pontossággal megmondani, mi okozta a súlyos rosszullétet: vagy heveny ételmérgezés, vagy - adott esetben influenzás - vírusfertőzés állhat a háttérben.

Jelen pillanatban nem lehet megmondani, a történtek milyen hatással lesznek római szereplésére, Kiss László szövetségi kapitány szerint ezt csak az orvosi szakvélemény ismeretében lehet felelősséggel megmondani.

"Szörnyű, hogy az egész edzőtáborozás során még csak egy köhögés sem volt, most viszont ez történt" - mondta szakvezető.

Az előzetes tervek alapján Cseh Lászlónak először jövő kedden kell rajtkőre állnia a 200 méteres pillangóúszás előfutamában.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés. A kormányfő kijelentette: azért indult a választáson, hogy megszabaduljon az ország a gazdasági és a politikai maffiától – június 22-e lehet a „D-day”. Kiderült, hogyan hívják vissza a bírói vezetőket, nyugdíjba küldik Polt Pétert, korlátozzák a képviselőség hosszát. Frissülő cikk, tartsanak velünk!

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Mozgalmas hét kezdődik az Országgyűlésben: Magyar Péter 13 órakor "eddigi egyik legfontosabb" parlamenti felszólalását tartja, majd délután 16 órakor sajtótájékoztató is lesz. A parlament napirendjén több jelentős törvényjavaslat szerepel, köztük a politikai reklámok szabályozásának módosítása, amely a gyűlöletkeltésre alkalmas hirdetéseket érintheti, valamint a közmédiára vonatkozó szabályok változtatása. Ismét napirendre kerülhet a referenciakamat-stop ügye. Eközben társadalmi egyeztetésre bocsátották azt a jogszabály-módosítást, amely lehetővé teheti a korábban a honvédség „fiatalítási” programja keretében távozó katonák visszavételét; Ruszin-Szendi Romulusz szerint számos tapasztalt katona kényszerült méltatlan körülmények között elhagyni a szolgálatot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×