360.09
73174.1
2024. július 28. vasárnap Szabolcs

Magyar kosársiker Görögországban

A magyar női kosárlabda-válogatott remek játékkal 69-68-ra nyert az eddig százszázalékos görög csapat otthonában Európa-bajnoki selejtezőjén.

Remekül kezdett a magyar válogatott, ötletes támadásaival fokozatosan elhúzott, és a negyed végégi őrizte előnyét. Aztán rákapcsoltak az első három fordulóban százszázalékos hazaiak, és még a nagyszünet előtt fordítottak. A második félidő négypontos görög előnyről indult.

A hazaiak lendülete megmaradt, 41-34 után azonban a magyarok pillanatai következtek, és sikerült egyenlíteni, majd fordítani (46-48).

A záró negyedben is maradt a szoros állás, és főleg a vendégeknél volt az előny, ám a görögök többször is egalizáltak.

Aztán a hajrában még izgalmasabb lett a csata, a görögök négy ponttal vezettek, de jött az újabb fordulás (65-69), ám a vendéglátók a lefújás pillanatában még dobtak egy triplát.

A magyarok szerdán 18 órakor Körmenden fogadják a fehérorosz együttest.

"Szívvel, lélekkel és helyenként jól is játszottunk. Ami a legfontosabb: ismét saját kezünkben van a sorsunk" - hangsúylozta Sterbenz Tamás szövetségi kapitány.

Andrásfi Tibor egy tussal megverte Koch Máté legyőzőjét, s már a nyolc között jár

Andrásfi Tibor az egyetlen tusra menő hosszabbításban egy lerohanó támadással legyőzte a venezuelai Grabiel Lugót, s bejutott a legjobb nyolc közé párbajtőr egyéniben.
2024.07.29. hétfő, 18:00