Infostart.hu
eur:
352.05
usd:
307.37
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina
Tüttő Kata, az MSZP alelnöke beszédet mond a DK, az MSZP és Párbeszéd közös kampányrendezvényén a szombathelyi Agora Savaria Filmszínházban 2024. május 18-án.
Nyitókép: MTI/Katona Tibor

Karácsony Gergely megnevezte, kit jelöl főpolgármester-helyettesnek

A főpolgármestert szorítja az idő, most lépett.

Karácsony Gergely főpolgármester pénteken a közösségi oldalán megadta, hogy kit jelöl főpolgármester-helyettesnek.

Olyan embert jelölök, aki megfelel a törvényi előírásnak – közgyűlési tag, de nem polgármester vagy alpolgármester -, vállalja a feladatot és akiben megbízom.

A közgyűlésben egyetlen ilyen ember van: Tüttő Kata – írja bejegyzésében.

Karácsony Gergely leírja döntésének hátterét is.

Kiemeli, hogy a Fővárosi Közgyűlés ez idáig egyetlen főpolgármester-helyettest sem választott meg. Ez tovább nehezíti az egyébként sem könnyű helyzetünket, ráadásul törvénytelen állapotot eredményezett.

Tavaly ilyenkor Kiss Ambrust és Vitézy Dávidot jelölte, ám a közgyűlés meg sem tárgyalta a javaslatot.

Karácsony szerint Tüttő Kata az egyik legkiválóbb politikus, akivel valaha dolgozott. Fiatal kora ellenére a közgyűlés legtapasztaltabb tagja és ezzel párhuzamosan a legmagasabb vezetői tisztséget tölti be, amit magyar valaha elért az Európai Unióban: ő az EU önkormányzati szervezetének, a Régiók Bizottságának az elnöke.

Az ottani megválasztását az összes frakció támogatta, beleértve a magyarországi fideszes és ellenzéki önkormányzati politikusokat. A Tisza pártcsaládja, az Európai Néppárt is támogatta Kata megválasztását.

A főpolgármester azt is kiemeli, Tüttő Kata azzal szeretné megkönnyíteni a döntést, hogy díjazás nélkül, társadalmi munkában látná el a feladatot. Ezáltal helyreállítanánk a főváros törvényes működését, kapnánk egy már bizonyított főpolgármester-helyettest és egy fantasztikus „nagykövetet” az EU-ban – vélekedik Karácsony Gergely.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés újabb rendkívüli ülése, ismerteti a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot, és hogy hogyan váltják le a közjogi méltóságokat. Kedden egy sor fontos indítványról, így a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról is szavazhatnak – benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×