Infostart.hu
eur:
355.29
usd:
312.11
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán
Fernando Grande-Marlaska spanyol belügyminiszter (b) és szlovén hivatali partnere, Bostjan Poklukar beszélget az EU-tagországok bel- és igazságügyi minisztereinek brüsszeli tanácskozása kezdetén 2024. március 4-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Gyilkosság történt Szlovéniában, azonnal lemondott két miniszter, romaügy áll a háttérben

Lemondott vasárnap Andreja Katic szlovén igazságügyi miniszter és Bostjan Poklukar belügyminiszter, miután előző nap hajnalban az ország délkeleti részén található Novo Mesto városban egy támadás során meggyilkoltak egy férfit. Egy embert letartóztattak az ügyben.

Az eset és a városban tapasztalható rossz közbiztonsági helyzet miatt vasárnap tanácskozást tartott több kormánytag, az országos rendőrfőkapitány és az igazságügyi intézmények vezetői. Az igazságügyi és a belügyminiszter ezen a megbeszélésen ajánlotta fel lemondását, Robert Golob miniszterelnök pedig a tanácskozás után bejelentette a sajtónak, hogy elfogadta ezeket.

A lemondó miniszterek is közleményt adtak ki, amelyekben elítélték az esetet, részvétet nyilvánítottak az áldozat hozzátartozóinak, és objektív felelősséget vállalnak a történtekért.

Andreja Katic közleményében azt írta:

egy megfenyegetett fiú az éjszaka segítségül hívta az apját, és amikor ő odaért, megtámadták, halálosan megsebesítették, majd később belehalt sérülésébe.

Szomorúak, egyszersmind dühösek vagyunk, de a rendőrségnek és az igazságszolgáltatásnak szakértelemmel és függetlenül tennie kell a dolgát - fogalmazott.

A rendőrség egy 21 éves roma gyanúsítottat letartóztatott, de vizsgálja mások felelősségét is az emberölési ügyben. A roma közösség képviselői pedig elítélték az esetet.

A szlovén nemzetbiztonsági tanács titkársága is összeült vasárnap a Novo Mesto-i eset miatt. A testület azt javasolta a kormánynak, hogy növelje a településen a rendőrség létszámát, és engedélyezze, hogy a különleges egység is kivonuljon, amikor erre szükség van.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Nyakunkon a digitális euró: megvan, mikortól fizethetünk vele

Nyakunkon a digitális euró: megvan, mikortól fizethetünk vele

Az Európai Parlament gazdasági szakbizottsága jóváhagyta a digitális euró bevezetéséről szóló rendelettervezetet, amellyel az Európai Központi Bank (EKB) kulcsfontosságú politikai támogatást szerzett a projekt megvalósításához. A digitális fizetőeszköz elsődleges célja, hogy csökkentse az euróövezet függőségét az amerikai kártyatársaságoktól, ami a felerősödő transzatlanti kereskedelmi feszültségek és az új amerikai vámok miatt különösen sürgetővé vált az európai döntéshozók számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×