Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
2020. január 30-án készült kép Joe Biden demokrata párti elnökjelöltről az Iowa állambeli Newtonban tartott kampányrendezvényen. Biden irodája 2025. május 18-án bejelentette, hogy a 82 éves volt államfő agresszív daganatos betegségben szenved.
Nyitókép: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

Műteni kellett Joe Bident

Bőrrák miatt volt szükség a beavatkozásra.

Joe Biden volt elnök nemrégiben műtéten esett át, hogy eltávolítsák a bőréből a rákos sejteket – erősítette meg a volt amerikai elnök szóvivője csütörtökön az NBC News-nak, amit a Telex szemlézett.

Személyi titkársága szerint az exelnök jól gyógyul a Mohs-műtétnek nevezett beavatkozás után, amelyet gyakran alkalmaznak a leggyakoribb bőrrákfajták kezelésére, a beavatkozás során a rákos bőrszövet rétegeit távolítják el.

Azt nem árulták el, hogy pontosan, mikor esett át Biden a műtéten, de augusztus végén egy nagy, jól látható seb volt látható a fején, amikor egy delaware-i templomból távozott.

A 82 éves politikusnál májusban diagnosztizáltak agresszív prosztatarákot, ami a korábbi közlés szerint átterjedt a csontjaira is. Biden betegsége szakértők szerint a pontos diagnózistól függően hormonterápiával kezelhető, és van, aki szerint akár azt is megérheti, hogy utódja távozik a Fehér Házból.

Címlapról ajánljuk
Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Hegedűs Zsolt szerint a hőség nem egyszerű kellemetlenség, hanem komoly egészségi kockázatot jelent és különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

A Portfolio május 22-én ismertette az Eurostat éves demográfiai kiadványának főbb adatait, kiemelve, hogy a magyar népességfogyás közép-kelet-európai régiós trend, miközben az EU népessége évről évre növekszik. A leginkább növekvő népességű országok között meglepő módon olyanok is vannak, ahol évtizedek óta alacsony a születésszám. A látszólagos ellentmondás hátterében az országonként jelentős mértékben eltérő nagyságú migráció áll. Ennek figyelembevétele jelentősen árnyalja azt a képet, amelyet a teljes népesség változása rajzol fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×