Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Az orosz haditengerészet egyik Kilo-osztályú tengeralattjárója
Nyitókép: Wikipédia

Orosz-kínai flotta tüntetés a Csendes-óceánon - videó

Első alkalommal tartottak közös őrjáratot az orosz és a kínai haditengerészet tengeralattjárói - közölte szerdán az orosz Csendes-óceáni Flotta sajtószolgálata.

"Az orosz haditengerészet és a Kínai Népi Felszabadító Hadseregdízel-elektromos tengeralattjárói először vettek részt közös őrjáraton az ázsiai-csendes-óceáni térségben" - áll a közleményben.

A tengeralattjárók járőrözése augusztus elején kezdődött, miután a Japán-tenger vizein befejeződött az orosz-kínai Tengeri Együttműködés - 2025 kódnevű hadgyakorlat. A Csendes-óceáni Flotta Volhov dízel-elektromos tengeralattjárója és egy tengeralattjáró a Japán-tengeren és a Kelet-kínai-tengeren egyeztetett járőrútvonalra indult. A közös feladatok elvégzése után a tengeralattjárók visszatértek bázisukra.

A Volhov szerdán tért vissza a Csendes-óceáni Flotta vlagyivosztoki bázisára, miután több mint kétezer tengeri mérföldet tett meg. Az első közős tengeralattjáró-járőrözést az orosz Gromkij korvett és a Fotyij Krylov mentőhajó biztosította.

"A közös őrjáratozás fő feladatai az Oroszország és Kína közötti haditengerészeti együttműködés megerősítése, a béke és stabilitás fenntartása az ázsiai-csendes-óceáni térségben, a tengeri akvatórium figyelemmel kísérése, valamint az Oroszországi Föderáció és a Kínai Népköztársaság tengeri gazdasági tevékenységének védelme. Emellett az orosz és kínai haditengerészek hagyományosan gyakorolják a manőverezést és az együttműködést a közös gyakorlatok során" - áll a közleményben.

Az orosz és kínai felszíni hajók első közös haditengerészeti őrjáratát 2021-ben szervezték meg az ázsiai-csendes-óceáni régióban, azóta évente megismétli. Idén orosz részről az Admiral Tribuc nagy tengeralattjáró-elhárító hajó, a kínairól pedig a Sao Hszing romboló és Csien Tao Hu komplex ellátóhajó vett részt benne.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×