Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Unsplash

Már a fegyverviselésben is engedékenyebb a kormányzat a washingtoni helyzet miatt

Eredetileg a hajléktalanság felszámolása miatt vetette be a fővárosban a katonákat Donald Trump, a rendőrség irányítását is átvette a kormányzat.

A Washingtonba vezényelt Nemzeti Gárda katonái vasárnap elkezdték viselni a fegyvereiket – írja a CNN tudósítása nyomán a hvg.hu. A hírt a missziót végrehajtó közös műveleti csoport szóvivője közölte. Pete Hegseth védelmi miniszter a múlt héten engedélyezte ezt a Nemzeti Gárdának, akiket Donald Trump amerikai elnök bűnözésellenes programja részeként vezényeltek a fővárosba.

Az amerikai védelmi minisztérium iránymutatása szerint a Nemzeti Gárda tagjai akkor viselhettek fegyvert, ha azt a körülmények indokolták.

A haderő Washingtonba vezénylését augusztus elején rendelte el Donald Trump elnök, többek között azért, hogy eltüntessék a hajléktalanokat. Két nappal később meg is jelentek az utcákon a katonák, és

szövetségi ügynökökkel karöltve kezdték el felszámolni a hajléktalantáborokat, ellenőrzőpontokat létesítettek és erősítették a rendfenntartást.

Az elnök azzal indokolta a Nemzeti Gárda bevetését, hogy nagyon megnőtt a fővárosban a bűnözés, azonban az elmúlt évek statisztikái éppen ennek az ellenkezőjét mutatják. Ennek ellenére az elmúlt napokban páncélozott járművek sorakoztak fel műemlékek és a turisztikai látványosságok közelében, a népszerű szórakozóhelyeknél ellenőrzik az autósokat, az égen rendőrségi helikopterek szállnak. Összesen mintegy 800 katona és további 500 szövetség ügynök vesz az akciókban részt.

A gárda bevetése után a városi rendőrség irányítása is szövetségi kézbe került. Pam Bondi amerikai főügyész a Kábítószer-ellenes Hivatal (DEA) vezetőjét nevezte ki a város „sürgősségi rendőrfőnökének”, a döntés ellen a város pert indított.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×