Infostart.hu
eur:
354.62
usd:
312.29
bux:
139524.73
2026. június 25. csütörtök Vilmos
A computer popup box screen warning of a system being hacked, compromised software enviroment. 3D illustration.
Nyitókép: solarseven/Getty Images

Hatalmas mennyiségű kriptopénzt zsákmányoltak hackerek

Észak-koreai hackerek mintegy 660 millió dollár értékű kriptoeszközt loptak el 2024-ben – olvasható a Dél-Korea, Japán és az Egyesült Államok által kedden kiadott közös közleményben, amelyben egyúttal határozott fellépést ígérnek Phenjan ilyen jellegű tevékenysége ellen.

A bejelentés szerint a hackerek több külön akcióban tettek szert az összegre, amelynek segítségével Phenjan képes folytatni illegális fegyverprogramjait.

A három ország először vádolta nyilvánosan Észak-Koreát kriptopénzlopással, és először említették meg a hackereknek áldozatul eső platformokat.

Eszerint tavaly Észak-Korea 235 millió dollárnyi kriptovalutát lopott el a WazirX nevű indiai kriptopénz-kereskedelmi platformtól, 50 millió dollárt pedig a Radiant Capitaltól. Emellett több mint 374 millió dollárnyi összeget lopott el a tokiói székhelyű DMM Bitcoin, a Rain Management és az Upbit platformokról.

Japán, Dél-Korea és az Egyesült Államok szankciók alá vonta az észak-koreai rezsimmel kapcsolatban álló hackercsoportokat is, valamint ígéretet tett arra, hogy közösen, határozottan fellépve igyekeznek elejét venni Phenjan ilyen jellegű tevékenységének, megakadályozandó az észak-koreai ballisztikusrakéta-program és a katonai fejlesztések finanszírozását.

A három ország emellett kiemelte, hogy az észak-koreai hackertevékenység nem csupán rájuk, hanem az egész nemzetközi közösségre veszélyt jelent, és veszélyezteti a globális pénzügyi rendszer stabilitását is.

A közleményben felszólítják továbbá az érintett iparágakban tevékenykedő magánvállalatokat: tájékozódjanak jobban azokról a lehetséges intézkedésekről, amelyek csökkentik az online térben előforduló veszélyeket.

Japán, az Egyesült Államok és Dél-Korea az utóbbi években nemcsak a védelmi biztonság, hanem egyebek közt a gazdasági biztonság és a csúcstechnológia területén is fokozta együttműködését.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Leszúrt a forint, mi lehet a háttérben?

Leszúrt a forint, mi lehet a háttérben?

Kéthetes mélypontja közelében indítja a csütörtököt a forint árfolyama az euróval és a dollárral szemben is. Hazai fronton a mai nap legfontosabb eseménye az MNB Inflációs jelentésének megjelenése lesz, emellett a nemzetközi geopolitikai hírek és az amerikai inflációs adatok mozgathatják a devizaárfolyamokat. Eközben az amerikai dollár erőteljes emelkedésbe lendült: az amerikai fizetőeszköz átszakította a korábbi technikai ellenállási szinteket az euróval szemben, így csütörtökön már közel egy éve nem látott havi nyereség felé tart. A befektetők arra számítanak, hogy a robusztus amerikai gazdaság miatt tartósan magasak maradnak a rövid távú kamatlábak, miközben a piac a kulcsfontosságú inflációs adatokra vár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×